Przekaż 1% podatku na fundację VIVE Serce Dzieciom
13.03.2019, 08:52
News

Przekaż 1% podatku na fundację VIVE Serce Dzieciom

Okres pierwszych czterech miesięcy każdego roku to czas na rozliczenie się podatników z Urzędem Skarbowym z podatku za poprzedni rok. Obowiązuje wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy uzyskali jakikolwiek dochód. Każdego roku sami możemy zdecydować komu, tzn. jakiej organizacji pożytku publicznego, chcemy przekazać 1% swojego podatku.

W Grupie VIVE działa Fundacja VIVE Serce Dzieciom, dla której 1%, to bardzo istotna kwota w budżecie. Tak uzyskany przychód przeznaczany jest wyłącznie na działania projektowe, które mają służyć rozwojowi, uczyć przedsiębiorczości, dbałości o środowisko oraz wspierać sportowe aspiracje dzieci i młodzieży. Znacząca część z pozyskanej sumy 1% trafia na dofinasowanie leczenia i rehabilitację dzieci chorych.

Łącznie, dzięki Fundacji, wsparcie w różnej formie w każdym roku otrzymuje blisko 10 000 dzieci i młodzieży, głównie z regionu.

To w jaki sposób jest wykorzystywany 1% przez Fundację VIVE Serce Dzieciom można sprawdzić na ikonografice, prezentowanej na stronie internetowej Fundacji https://www.fundacjavive.org/ lub w rocznym sprawozdaniu Fundacji zamieszczonym na stronie, w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej.

Wszystkie formularze rozliczenia podatkowego zawierają ważne i wyjątkowe miejsce. Wpisując w nie odpowiednie dane, możesz odmienić czyjeś życie.

 1%

Szukając pomysłu, jak zainwestować 1% pamiętajmy, że możemy wspierać dzieło, którego jesteśmy częścią!