Krzysztof Lijewski na dłużej w PGE VIVE Kielce!
21.03.2019, 13:22
News

Krzysztof Lijewski na dłużej w PGE VIVE Kielce!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Znamy pełną obsadę prawego rozegrania drużyny PGE VIVE Kielce w sezonie 2019/20! Do grona zawodników, którzy stanowić będą kadrę zespołu po wakacjach dołączył Krzysztof Lijewski! Zawodnik miał ważny kontrakt do końca czerwca, a jak wiadomo już oficjalnie, przedłuży umowę z naszym klubem o kolejny rok.

Krzysztof Lijewski to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników naszej ekipy. Na swoim koncie ma m. in. srebrny medal mistrzostw świata 2007 oraz brązowe krążki tych zawodów z lat 2009 i 2015. Z PGE VIVE Kielce w 2016 roku wygrał Ligę Mistrzów, na koncie ma także sześć Mistrzostw i Pucharów Polski. Obecnie rozgrywa w Kielcach swój siódmy sezon i wiadomo już, że rozegra także ósmy.

Cieszę się, że prezes oraz trenerzy Talant i Uros, cały czas widzą mnie w drużynie – komentuje Krzysztof Lijewski – To mi bardzo schlebia, to fajna sprawa być częścią tak dobrej drużyny, z którą wszyscy w Europie się liczą. Chciałbym podziękować za zaufanie ze strony prezesa Bertusa, całej radzie nadzorczej oraz sztabowi trenerskiemu, będę chciał ten kredyt zaufania oczywiście spłacić swoją dobrą grą i dobrymi wynikami drużyny.

Na boisku Lijek to sztandarowa personifikacja sprytu. Słynie z doskonałego przeglądu pola, wyczucia gry i nierzadko zachwyca szerokim arsenałem firmowych zagrywek. W kolejnym sezonie na swojej pozycji będzie tworzył trio z młodszymi kolegami po fachu, Alexem Dujshebaevem oraz Branko Vujoviciem.

To będzie fajna mieszanka! Jak przyjdzie Branko, to na pozycji będzie stary Lijewski, młody Vujović, doświadczony, ale też młody i bardzo dobry Alex Dujshebaev – śmieje się Lijek – Talant na pewno będzie wiedział, jak wszystkim trzem zawodnikom porozdzielać czas na boisku. W przeszłości nie miał z tym problemów, na lewym rozegraniu też jest przecież kilku zawodników. Każdy dostaje swoje minuty na parkiecie, więc myślę, że w tej sytuacji również nie będzie większych problemów.

Krzysztof Lijewski to kolejny zawodnik, który w ostatnim czasie zdecydował się na pozostanie w Kielcach kolejny rok. Kilka dni temu informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez Julena Aginagalde W grudniu decyzję o pozostaniu w Kielcach do 2022 roku podjął Alex Dujshebaev, a wcześniej swoją umowę o jeszcze jeden sezon, do 2020 roku wydłużył Mateusz Jachlewski.

Bardzo się cieszę, że kolejny, tak klasowy zawodnik, postanowił zostać z nami na następny rok – komentuje prezes Bertus Servaas – Krzysztof to bardzo wszechstronny rozgrywający, który swoim doświadczeniem i umiejętnościami będzie idealnym uzupełnieniem Alexa i Branko na prawym rozegraniu.