Bardzo ważny moment dla nas wszystkich
26.03.2019, 10:05
Zapowiedź

Bardzo ważny moment dla nas wszystkich

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Olga Pierzak
  • Foto

olga pierzak

W meczu 25. serii PGNiG Superligi podejmiemy w Hali Legionów SPR Chrobry Głogów. To będzie bardzo ważny mecz dla zespołu PGE VIVE Kielce, który w perspektywie ma sobotnie, rewanżowe spotkanie z Motorem Zaporoże o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. "To w ogóle jest dla nas bardzo ważny tydzień, bardzo ważny moment dla klubu i na wszystkich!" - mówi drugi trener PGE VIVE, Uros Zorman.

Jesteśmy w trakcie bardzo ważnego dwumeczu. Najważniejszej, jak dotąd, próby kielczan w Lidze Mistrzów, która zadecyduje o awansie do ćwierćfinału rozgrywek, w której na zwycięzcę naszego boju z Motorem Zaporoże czeka już Paris Saint-Germain. Niemal wszyscy jesteśmy już myślami przy sobotnim spotkaniu w Hali Legionów, ale przed kielczanami jeszcze jeden ważny sprawdzian. We wtorek, 26 marca, o godz. 18:30, podejmiemy SPR Chrobry Głogów. Z wielu powodów mecz ten będzie równie ważny, co samo spotkanie z Zaporożem.

To w ogóle jest dla nas bardzo ważny tydzień, bardzo ważny moment dla klubu, dla wszystkich – przekonuje drugi trener PGE VIVE, Uros Zorman – Przed nami przedostatnia kolejka polskiej ligi, wiemy już, że po fazie zasadniczej  będziemy pierwsi, ale to nic nie znaczy. Będziemy chcieli wykorzystać to spotkanie do przetrenowania wszystkiego tego, co nam nie wyszło w Zaporożu. Musimy poprawić atak, obronę, może wymyślić jeszcze coś nowego. W dodatku to mecz potrzebny nam do tego, by pozostać w rytmie meczowym. Być może damy odpocząć najbardziej zmęczonym zawodnikom, ale przede wszystkim musimy grać, by być w dobrej formie.

Zawodnicy PGE VIVE nie ukrywają, że, oczywiście, z tyłu głowy na pewno jest już rewanż z Zaporożem, ale przede wszystkim mają ogromny szacunek do Chrobrego Głogów i w pełni skoncentrowani podejdą do wtorkowego meczu.

Szanujemy naszego wtorkowego rywala jak każdego innego – zapewnia rozgrywający PGE VIVE, Uladzislau Kulesh – Musimy podejść do meczu skoncentrowani, zagrać to, co umiemy najlepiej i wygrać.

Wciąż najważniejsze też jest dla nas to, by nie złapać kolejnych kontuzji – dodaje obrotowy Bartłomiej Bis – W czternastu daliśmy radę jechać do Zaporoża, mamy trochę mniej urazów, niż to było jakiś czas temu, ale jesteśmy już zmęczeni tym, że borykamy się z nimi cały sezon. Już chyba nam wystarczy! Nie możemy we wtorek popełniać żadnych głupot na boisku, by nie skończyło się to źle.

Ostatnio do zespołu kielczan dołączył Alex Dujshebaev. Wspólnie z Luką Cindriciem, rozgrywający został wybrany do najlepszej siódemki kolejki Ligi Mistrzów, choć mecz z Zaporożem był dopiero pierwszym tak intensywnym spotkaniem dla Alexa po kilkutygodniowej pauzie. Koledzy bardzo cieszą się z powrotu zawodnika, który tak wiele wnosi do zespołu nawet, gdy jeszcze nie jest w optymalnej formie.

Sam fakt, że jest w siódemce kolejki, bardzo dużo mówi – podkreśla Bartek Bis – Lewa ręka na prawym rozegraniu jest potrzebna, środkowym czy lewym rozgrywającym inaczej się gra, jeśli mają tam właśnie lewo-, a nie praworęcznego zawodnika. Jeśli chodzi o samego Alexa, spójrzmy, na jakim poziomie są jego umiejętności indywidualne, jak potrafi zagrać jeden na jeden, rzucić z tyłu, podjąć decyzję, zagrać dwa na dwa z kołowym. To wszystko pokazuje, że to dla nas bardzo cenny zawodnik!

SPR Chrobry Głogów to siódma obecnie ekipa PGNiG Superligi z 36 punktami na koncie. Zespół Jarosława Cieślikowskiego w pierwszej piętnastce najskuteczniejszych zawodników ligi mają dwóch rozgrywających, Adama Babicza (10 msc., 98 bramek) i Stanisława Makowiejewa (14 msc. 93 bramki). Jak podkreślają jednak trener i zawodnicy PGE VIVE, największym ich atutem jest defensywa.

Obrona i bramka! – mówi Bartek Bis – Rafał Stachera, i nie tylko on, w ogóle bramkarze pokazywali, że potrafią zagrać na wysokim poziomie, wielokrotnie pomagali głogowianom odbijając piłki. Do tego mają twardą solidną obronę.

Rafał Stachera zajmuje obecnie piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych bramkarzy ligi. Ze skutecznością 35% odbił do tej pory aż 205 rzutów w dwudziestu trzech meczach. Kielczanie jednak też mają w najlepszej piątce swojego przedstawiciela. Jest nim Vladimir Cupara, trzeci pod względem interwencji golkiper rozgrywek (36% skuteczności, 111 obronionych rzutów w dziewiętnastu spotkaniach).

Postawa Vlada i Filipa będzie dziś bardzo ważna dla realizacji taktyki na to spotkanie.

Głogowianie grają bardzo twardo w obronie, więc tak też musimy zagrać my. Chcemy zdobywać jak najwięcej bramek w kontrze, by jak najmniej męczyć się w ataku – zapowiada Uros Zorman.

Mecz z SPR Chrobry Głogów rozpocznie się we wtorek, 26 marca, o godz. 18:30. Ze spotkania nie ma transmisji telewizyjnej, przebieg spotkania można śledzić dzięki Statscore na stronie PGNiG Superligi (LINK).