Nowy autokar Mistrzów Polski oficjalnie zaprezentowany!
01.04.2019, 20:10
News

Nowy autokar Mistrzów Polski oficjalnie zaprezentowany!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

  • Paweł Papaj
  • Foto

Paweł Papaj

W poniedziałkowy wieczór, 1 kwietnia, przed Halą Legionów odbyła się uroczysta prezentacja nowego autokaru drużyny PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polscy od kwietnia będą podróżować nowym pojazdem marki Irizar, takim, jaki posiadają najlepsze kluby piłkarskie Europy, m.in. Real Madryt czy FC Liverpool.

Od kwietnia 2019 roku drużyna PGE VIVE Kielce ma nowy autokar! To 32-osobowy pojazd hiszpańskiej marki Irizar, specjalnie dostosowany do potrzeb Mistrzów Polski. Irizar to lider w sektorze transportu pasażerskiego o ponad 125-letniej historii, zaś model i8 to najlepszy w swojej klasie autokar, będący sumą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

To fantastyczny autokar, który będzie tańszy w utrzymaniu, niż poprzedni, ponieważ duży wkład następuje ze strony dystrybutora, firmy Irizar Wanicki, któremu bardzo dziękuję – powiedział podczas prezentacji prezes KS VIVE Kielce, Bertus Servaas – Przez wiele lat współpracował z nami pan Marian Wzorek, któremu również chciałbym bardzo podziekwać za ten czas, pan Marian zawsze będzie częścią rodziny VIVE.

PGE VIVE jest jednym z najlepszych klubów w Polsce, który wspaniale reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę – podkreślił współwłaściciel firmy Irizar Wanicki, Bartłomiej Wanicki – Jest mi niezmiernie miło, że tak ładny i bezpieczny autokar trafił do takiego klubu. Mam nadzieję, że zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego będą bardzo zadowoleni.

Po części oficjalnej autokar został poświęcony przez księdza Jana Oleszko, a następnie zawodnicy PGE VIVE zajęli w nim swoje miejsca. Po chwili osoby zgromadzone na prezentacji same mogły wejść od pojazdu, rozsiąść się wygodnie w fotelach Mistrzów Polski i ruszyć na mini-przejażdżkę.

Autokar jest super! – cieszył się Angel Fernandez – My dużo podróżujemy i komfort jazdy jest dla nas bardzo ważny. W tym autokarze jest dużo miejsca na nogi, nie mogę się już doczekać jutrzejszej wyprawy do Gdańska, już zająłem swoje miejsce, jest mniej więcej w środku pojazdu!

Irizar to bardzo dobra firma, siedziba znajduje się blisko miasta, z którego pochodzę! – mówił Julen Aginagalde – Ja siedzę z tyłu, tam, gdzie zawsze, autokar bardzo mi się podoba, szczególnie, że jest bardzo przestronny!

Irizar i8 to pojazd nie tylko bezpieczny i wygodny, ale także bardzo estetycznie wykończony. Przód autokaru wyróżnia atrakcyjne wykończenie w kształcie litery "V", które dodatkowo podkreślają stylowe światła LED. Futurystyczny wygląd pojazdu dopełniają nietypowe, nowoczesne szyby oraz oświetlenie. Z tyłu autokaru znajdują się żaluzje powietrzne, które okrywają komorę silnika, a rzeźbę pojazdu uzupełnia spojler dachowy zintegrowany z kamerą cofania.

Pojazd ma płaską podłogę, która generuje dużą powierzchnię i więcej przestrzeni między pasażerami. Pozwala także na optymalną izolację hałasu i drgań. Wszystko po to, by zapewnić członkom zespołu PGE VIVE Kielce jak największy komfort podczas podróży. Wygodne, eleganckie fotele posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zintegrowane ekrany oraz stoliki, wieszaki i uchwyty na napoje.

Aby zapewnić idealne warunki podróżowania, w  dachu autokaru i8 oraz pod jego podłogą zostały zamontowane innowacyjne systemy cyrkulacji powietrza. Mają one duży wpływ na wydajność wentylacji oraz ogrzewania wnętrza.

Irizar i8 jest autokarem klubowym najlepszych drużyn piłki nożnej w Europie, podróżują nim zawodnicy takich klubów, jak: Real Madryt czy FC Liverpool. W Polsce z Irizar i8 korzystają Wisła Kraków i Lech Poznań, a od kwietnia także PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski pierwszy raz nowym pojazdem wyruszą w trasę we wtorek, 2 kwietnia, na mecz z Energą Wybrzeżem Gdańsk.

Serdecznie dziękujemy za współpracę jedynemu dystrybutorowi marki Irizar w Polsce, firmie Irizar Wanicki oraz naszym partnerom: VIVE Transport, firmie Kleen Tex za przygotowanie dywanów do środka pojazdu oraz kieleckiemu przedsiębiorstwu Polska Reklama za oklejenie pojazdu zgodnie z projektem klubu.