Szpagaty w rytmach disco: poznajcie VIVE Jump Cheerleaders!
03.04.2019, 15:57
News Poza boiskiem

Szpagaty w rytmach disco: poznajcie VIVE Jump Cheerleaders!

Casting na tancerki VIVE Jump Cheerleaders odbył się we wtorkowe popołudnie, 2 kwietnia, w hali MOSiR przy ul. Żytniej w Kielcach. Stawiło się na nim wiele utalentowanych dziewcząt, które zaprezentowały jury krótkie układy taneczne. Jury przewodniczyła założycielka i wiceprezes ds. szkoleniowych Świętokrzyskiego Klubu Tańca JUMP, a przy tym trener i główny choreograf klubu, pani Anna Biały.

Zespół VIVE Jump Cheerleaders utworzony! Już w tym tygodniu kilkanaście najlepszych dziewcząt z wtorkowego castingu rozpocznie treningi pod okiem czterokrotnej mistrzyni Polski w tańcu sportowym cheerleaders, pani Justyny Kutwin. Na zajęcia zakwalifikowane zostały najlepsze dziewczęta, które przyszły na wtorkowy casting w hali MOSiR, przy ul. Żytniej w Kielcach. A było ich sporo i wszystkie naprawdę utalentowane!

Fajnie, że przyszła spora grupa dziewczyn – mówi wiceprezes ds. szkoleniowych Świętokrzyskiego Klubu Tańca JUMP, Anna Biały – Większość posiada naprawdę spore umiejętności taneczne, będzie można przygotować profesjonalne układy. Fajne było to, że dziewczyny same miały przygotowane układy do swojej muzyki, co świadczy o tym, że są już wyszkolonymi tancerkami. Będzie bardzo fajna grupa!

Czasu na pokazanie swoich umiejętności było niewiele! Dziewczyny na zaprezentowanie układów tanecznych miały maksymalnie minutę. Żeby zdążyć ukazać w nich to, w czym są najlepsze, układy musiały więc być naprawdę dynamiczne i naszpikowane figurami! Oczywiście, szpagaty to podstawa – dominowały w każdej prezentacji. Dodatkowo, najlepsze dziewczyny bez problemów wykonywały gwiazdy, a nawet salta. Królowały rytmy disco, niektóre uczestniczki castingu stawiały przede wszystkim na umiejętności taneczne, a inne właśnie na akrobacje. Większość z nich świetnie „pracowała z publicznością”, tj. jury, odznaczając się uśmiechem, kontaktem wzrokowym i ekspresją niczym profesjonalne tancerki światowych turniejów. Wszystkie te umiejętności będą bardzo przydatne na meczach PGE VIVE Kielce.

Cheerleaderki muszą mieć bardzo dużo energii, muszą zarażać uśmiechem, nie tylko zabawiać publiczność, ale także zagrzewać swoją drużynę do walki – wyjaśnia Anna Biały – Muszą to być układy tańca dynamicznego, przeplatane akrobacjami i gimnastyką, by nie były nudne. Fajnie, jeśli jest to zlepek tańców nowoczesnych, trochę disco, reggaeton, salsy, hip hopu, funky czy techno.

Dziewczyny teraz rozpoczną treningi pod okiem utytułowanej pani instruktor, Justyny Kutwin, która podczas swojej kariery tanecznej czterokrotnie została Mistrzynią Polski w tańcu sportowym cheerleaders.

Nasz Świętokrzyski Klub Tańca JUMP zajmował się cheerleaders już dwadzieścia kilka lat temu – opowiada Anna Biały – Byliśmy czterokrotnymi Mistrzami Polski, jeszcze gdy w Kielcach funkcjonowała liga koszykówki. Stare dzieje, ale okazuje się, że wszystko wraca! Jedna z tych cheerleaderek, Justyna Kutwin, będzie miała okazję poprowadzić tę grupę. To dla niej super sprawa, bo zajmowała się tym przez dziesięć lat swojej kariery tanecznej!

Wkrótce uruchomimy na naszej stronie internetowej zakładkę poświęconą zespołowi VIVE Jump Cheerleaders, na której będziecie mogli bliżej poznać tancerki tworzące tę grupę. Oczywiście, nie zamykamy drogi do zespołu. Każdy, kto posiada umiejętności taneczne, a nie mógł uczestniczyć we wtorkowym castingu, może w każdej chwili przyjść na trening i spróbować swoich sił u pani Justyny.

Najbliższy trening odbędzie się w hali MOSiR przy ul. Żytniej w Kielcach, a kolejne, już regularnie będą miały miejsce w poniedziałki, w godzinach  19-20:30. Osoby zainteresowane dołączeniem do VIVE Jump Cheerleaders, prosimy o kontakt z wiceprezes ds. szkoleniowych Świętokrzyskiego Klubu Tańca JUMP, panią Anną Biały, pod numerem telefonu: 606 229 940.

Współinicjatorem powstania zespołu VIVE Jump Cheerleaders jest biuro kredytowe Dobra Pożyczka, oferujące profesjonalne doradztwo kredytowe, kredyty oraz pożyczki dla osób fizycznych i firm.

dobra pożyczka