Challenge accepted! Wysprzątaliśmy Stadion Leśny!
10.04.2019, 09:39
News

Challenge accepted! Wysprzątaliśmy Stadion Leśny!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Sebastian Kozubek
  • Foto

Sebastian Kozubek

  • Maciej Czerwiec
  • Foto

Maciej Czerwiec

  • Paweł Papaj
  • Foto

Paweł Papaj

We wtorkowe popołudnie zawodnicy PGE VIVE Kielce wraz z kibicami i pracownikami klubu udali się na spacer po lesie na Stadionie Leśnym. Nie była to jednak zwykła przechadzka, a realizacja wyzwania #Trashchallenge, polegającego na wysprzątaniu swojej najbliższej okolicy. Stadion Leśny to popularne miejsce spacerowe wielu mieszkańców naszego miasta, znajdujące się nieopodal Hali Legionów.

Choć okolica piękna, niestety krajobraz psuło wiele śmieci, o które nieraz czasem można potknąć się podczas spaceru. Nie trzeba było szczególnie wytężać wzroku, by dostrzec liczne papierki po cukierkach, butelki, zużyte chusteczki higieniczne czy paragony fiskalne. Wszyscy ochoczo, uzbrojeni w rękawice ochronne, chwytaki i worki od partnera klubu, firmy viGO!, po kolei oczyszczali kolejne ścieżki Stadionu Leśnego. Niektórzy nawet wykorzystali tę okazję do szlifowania języka polskiego.

- O, plastik! O, a to szkloz uśmiechem na twarzy wołał do Bartka Bisa Angel Fernandez, zbierając śmieci chwytakiemBartolomiej, podaj worek! Brawo!

Alex Dujshebaev wyszukiwał śmieci obok z miną w stylu "ja tego pana nie znam", podśmiechując się z kolegi. Sam naukę języka ma już dawno za sobą, a po spacerze tak podsumowywał efekty #Trashchallenge.

Było strasznie dużo plastiku, ale także szklanych butelek – mówił rozgrywający – To świetna akcja, cieszę się, że się w nią włączyliśmy. To bardzo ważne, by ludzie uświadomili sobie, jakie są konsekwencje ich działań, każdy wyrzuci gdzieś na drogę jeden papierek, a z tego potem zbiera się tyle worków.

Podczas niespełna godzinnego spaceru uzbierało się ich kilkanaście! Wiele śmieci (w tym rozbitych szklanych butelek!) znajdowało się przede wszystkim na leśnych placach zabaw i siłowniach, gdzie bawią się dzieci. Dzięki współpracy zawodników i kibiców udało nam się oczyścić sporą część Stadionu Leśnego. Wiadomo, że całego świata nie wysprzątamy w pojedynkę, ale chętnie daliśmy przykład, który – mamy nadzieję – będzie naśladowany przez inne instytucje i grupy znajomych.

– Gdyby każdy posprzątał tylko mały kawałek najbliższego otoczenia, to cały świat byłby czysty! – podsumował Alex Dujshebaev – Zatroszczmy się o środowisko!

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję naszym zawodnikom i kibicom oraz firmie viGO! i Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych, które odebrało od nas uzbierane śmieci!