• Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Przedłuża się powrót do zdrowia Michała Jureckiego. Dzidziuś będzie musiał przejść kolejny zabieg kontuzjowanej prawej dłoni. Zabieg odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Kapitan PGE VIVE doznał urazu dłoni podczas lutowego meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen, który kielczanie, po wielkiej walce przegrali jedną bramką, 29:30. W pięćdziesiątej minucie spotkania, przy stanie 23:26, Michał oddał rzut na bramkę rywali, a podczas zamachu uderzył dłonią w Iliję Abutovicia. Rozgrywający wrócił jeszcze do obrony, ale po chwili poprosił sędziego o przerwanie gry, zszedł z boiska i nie wrócił już na nie do końca meczu.

Pod koniec lutego zawodnik przeszedł zabieg zespolenia kości i rozpoczął rehabilitację. Niestety, podczas powrotu do zdrowia doszło do niespodziewanego powikłania, w ręce rzucającej pojawiły się bóle i Michał w przyszłym tygodniu będzie musiał przejść kolejny zabieg dłoni, po którym czeka go kilka tygodni przerwy.

Życzymy naszemu kapitanowi dużo siły i wytrwałości oraz jak najszybszego powrotu do zdrowia!