Oficjalna strefa kibica na VELUX EHF FINAL4 w Kielcach!
20.05.2019, 15:00
News Poza boiskiem

Oficjalna strefa kibica na VELUX EHF FINAL4 w Kielcach!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Wspaniałe wiadomości dla kibiców z Kielc, którzy nie będą mogli wybrać się z drużyną PGE VIVE Kielce do Kolonii na finał rozgrywek Ligi Mistrzów! Dla tych, którzy pozostaną w mieście, przy Hali Legionów stanie oficjalna Strefa Kibica, w której obejrzeć będzie można wszystkie cztery mecze VELUX EHF FINAL4. Wstęp wolny!

Drużyna PGE VIVE Kielce wraz z Zarządem, sponsorami i liczną grupą kibiców już za dwa tygodnie uda się do Kolonii, gdzie weźmie udział w czwartym w historii klubu turnieju finałowym VELUX EHF Ligi Mistrzów, walcząc o to, by po raz drugi móc unieść w geście triumfu żelazną rękę i utonąć w strugach złotego konfetti. Wielu kibiców nie będzie mogło jednak uczestniczyć z nami w tym wspaniałym wydarzeniu na miejscu, dlatego wspólnie z Urzędem Miasta Kielce oraz telewizją NC+ zadbamy o to, by każdy mieszkaniec Kielc mógł w ten czerwcowy weekend dumnie zasiąść w gronie przyjaciół przed dużym telebimem i poczuć się tak, jakby był tam z nami!

W dniach 1-2 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy Hali Legionów stanie oficjalna Strefa Kibica, w której, dzięki uprzejmości NC+, na dużym telebimie wyemitowane zostaną wszystkie cztery mecze VELUX EHF FINAL4!

Nie ukrywamy, że w sercach każdy liczył na PGE VIVE – przyznał na konferencji prasowej Prezydent Miasta Kielce, Bogdan Wenta – Po raz kolejny nasz zespół znalazł się w Kolonii i na Final4 będzie walczył o trofeum. Wspólnie z klubem zorganizujemy więc Strefę Kibica, by wszyscy mogli wspólnie przeżywać te spotkania.

Bardzo cieszę się z inicjatywy Pana Prezydenta – powiedział Prezes KS VIVE Kielce, Bertus Servaas – Jako klub zorganizujemy też boisko dla dzieci, ponieważ w sobotę, 1 czerwca, mamy też Dzień Dziecka. Przygotujemy ciekawe możliwości zabawy, zadbamy o to, by ludzie fajnie się bawili. Bardzo dziękuję telewizji nc+, dzięki której za darmo otrzymaliśmy sygnał, który będziemy mogli wyemitować w Strefie Kibica. Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta licznie będą oglądać finał takiej imprezy. Finał, który transmitowany będzie do 47 krajów!

Mecze Final4 wypadają nam w weekend z Dniem Dziecka, do którego przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu – poinformował Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Kielce, Artur Sobolewski – Gdy okazało się, że PGE VIVE awansowało do finałów postanowiliśmy tę strefę zorganizować w sposób sportowy, który zaoferuje dzieciom zajęcia ruchowe. Strefa relaksu stanie więc na Rynku, a na stadionie lekkoatletycznym będzie strefa popularyzująca dyscyplinę wśród mieszkańców regionu.

Gdyby okazało się, że pogoda utrudni rozstawienie sprzętu, Strefa Kibica zostanie przeniesiona do Hali Legionów. Godziny otwarcia Strefy kibica to w sobotę: 12:00 – 21:00, a w niedzielę 14:00 – 21:00.

Długo zastanawialiśmy się nad lokalizacją i wybraliśmy stadion lekkoatletyczny właśnie ze względu na bliskość hali, do której będziemy mogli się przenieść na wypadek niepogody – wyjaśnił Prezes Servaas.

Prezydent Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta poinformował także o zabiegach promocyjnych, które prowadzone będą we współpracy Miasta Kielce i KS VIVE Kielce w Kolonii.

Wykorzystujemy siłę marketingową, jaką posiada klub VIVE za granicą i w porozumieniu z konsulatem zorganizujemy w piątek, przed półfinałami, spotkanie umożliwiające nawiązanie kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami. Prezes Servaas, nie tylko jako Prezes Klubu, ale także jako przedsiębiorca, doskonale wie, jak ważne są takie kontakty, a sektor biznesu licznie obecny będzie na wydarzeniu w Kolonii – zapowiedział Prezydent Wenta.

Uprzedzę też, że będziemy chcieli zaprosić niemieckich przedsiębiorców do Kielc na przyszły sezon, mamy już dobry autokar, więc będziemy mogli zapewnić transport, mamy w mieście świetną bazę hotelową i zadbamy o to, by zbliżać polskich przedsiębiorców z niemieckimi – dodał Prezes Servaas.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców z Kielc i regionu do wspólnego oglądania walki kielczan w VELUX EHF FINAL4 w Strefie Kibica przy Hali Legionów! Strefa będzie otwarta w sobotę i niedzielę , 1 - 2 czerwca w godz. 12 - 21 (sobota) i 14 - 21 (niedziela). Wstęp wolny!