Doping z serca Kielc: zapraszamy do Strefy Kibica!
30.05.2019, 18:50
News Poza boiskiem FINAL4

Doping z serca Kielc: zapraszamy do Strefy Kibica!

  • Karolina Zielonka
  • Tekst

karolina zielonka (1)

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Coraz mniej czasu dzieli nas od najważniejszej imprezy w sezonie 2018/2019! W sobotę, 1 czerwca, startuje VELUX EHF FINAL4 z udziałem drużyny PGE VIVE Kielce. Dla kibiców, którzy nie mogą wybrać się do Kolonii przygotowano specjalną strefę przy Hali Legionów. Dzięki uprzejmości NC+, będziemy mogli obejrzeć wszystkie cztery spotkania turnieju transmitowane prosto znad Renu. Będzie się działo!

Niestety, nie wszyscy sympatycy PGE VIVE mogą udać się do Kolonii, by tam wspierać nasz zespół. Aby zdobyć bilet trzeba było mieć wiele szczęścia. 

Biletów dla naszych kibiców nie było za wiele, dlatego musiało dojść do losowania. Szkoda, że na dwadzieścia tysięcy pojemności hali kluby otrzymują tylko po pięćset sztuk. Ale w Kielcach będzie strefa kibica, telebim, to świetna opcja na spędzenie weekendu dla kibiców, wiemy, że będą nas wspierać i zawsze czujemy to wparcie. – mówi Michał Jurecki.

Dzidziuś nie myli się. Urząd Miasta Kielce wraz z KS VIVE Kielce oraz NC+ zadbają o to, aby każdy mieszkaniec stolicy województwa świętokrzyskiego mógł na własne oczy zobaczyć, jak tworzy się kolejny rozdział historii polskiej piłki ręcznej. Na kibiców, tych większych i tych mniejszych, czeka moc atrakcji. A korzystać nich będzie można ZA DARMO! 

W sobotę, 1 czerwca oprócz emocji związanych z pierwszym meczem PGE VIVE, będziemy świętować Dzień Dziecka. Zabawę rozpoczynamy od godziny 12:00. Na scenie zaprezentuje się wiele młodych artystów m.in. podopieczni: Domu Kultury ,,Zameczek”, Kieleckiego Teatru Tańca oraz nasze dziewczyny z VIVE JUMP Cheerleaders.

Około godziny 14:30 zaczniemy powoli nastrajać się na handballowe granie. Obejrzymy ceremonię otwarcia VELUX EHF FINAL 4, a tuż po niej o 15:15 wystartuje pierwszy półfinał Telekom Veszprem - PGE VIVE Kielce. W trakcie tego spotkania musimy wykrzesać z siebie jak najwięcej siły, jak najmocniej krzyczeć, jak najmocniej wspierać żółto-biało-niebieskich, aby nasz doping było słychać aż w Kolonii! Po krótkiej przerwie, o 18:00 odbędzie się drugi półfinał pomiędzy FC Barceloną a Vardarem Skopje.

Poza występami na scenie, meczami, na najmłodszych czeka wiele konkursów, gry, zabawy sportowe, a także pokazy tańca, animacje zabaw, pokazy baniek, malowanie buzi, a nawet będzie można wykonać własnoręcznie gadżety, które pomogą w głośnym dopingowaniu żółto-biało niebieskim. Odbędą się również zajęcia sportowe ze Szkółką piłkarską Socatos, a także rozgrywki sportowe z udziałem zawodniczek Korony Handball oraz zawodników AZS UJK Społem Kielce. Atrakcje dla dzieci potrwają do godziny 18:00, a strefa będzie otwarta do zakończenia drugiego meczu, czyli do 21:00. W razie niesprzyjających warunków pogodowych, strefa zostanie przeniesiona do Hali Legionów.

Drugi dzień w strefie kibica rozpoczniemy o godzinie 14:00. Od 15:15 czeka nas spotkanie o trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach VELUX EHF CHAMPIONS LEAGUE, a o 18:00 wielki finał! Miejmy nadzieję, że z udziałem PGE VIVE Kielce. W tym dniu również nie możemy być bierni, jeszcze głośniej wspierajmy nasz zespół liczący na doping, który z Kielc popłynie prosto do Lanxess Areny!

Jesteśmy bardzo dumni z naszych kibiców, wiem, że wszyscy chcieliby być z nami w Kolonii, ale to niemożliwe. Ci, którzy pozostaną w Kielcach też na pewno będą nam kibicować, my będziemy czuć to wsparcie na odległość i zrobimy wszystko, by przywieźć im sukces, na który tak czekają! – stwierdza Julen Aginagalde.

Podczas pierwszego weekendu czerwca, w związku z zorganizowaniem strefy kibica przy Hali Legionów (lub w razie niepogody – w Hali), uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe kursujące w godzinach 11.00 – 22.00:

  • S1 – al. Na Stadion – Szczepaniaka – Husarska – Ściegiennego – Jana Pawła II – Ogrodowa – Żytnia – Grunwaldzka – Piekoszowska (Lidl) – Grunwaldzka – Szajnowicza-Iwanowa – Massalskiego – os. Ślichowice
  • S2 – al. Na Stadion – Szczepaniaka – Husarska – Ściegiennego – Jana Pawła II – Ogrodowa – Żytnia – Żelazna – Czarnowska – IX Wieków Kielc – Warszawska – Orląt Lwowskich – Sikorskiego – os. Świętokrzyskie
  • S3 – al. Na Stadion – Szczepaniaka – Husarska – Ściegiennego – Jana Pawła II – Ogrodowa –Paderewskiego – IX Wieków Kielc – Sandomierska – Szczecińska – Bohaterów Warszawy – Tarnowska – Popiełuszki – Wrzosowa – Wojska Polskiego – os. Bukówka.

Zapraszamy wszystkich kielczan, gości, turystów, aby w ten wyjątkowy, pierwszy weekend czerwca przybyli do strefy kibica i jak najgłośniej wspierali PGE VIVE Kielce w drodze po kolejny triumf w VEKUX EHF FINAL4! Patronat medialny nad strefą kibica objęło wiele kieleckich redakcji, m. in. Echo Dnia, Radio Kielce i Gazeta Wyborcza Kielce.