Zostań częścią niedzielnej ceremonii finałowej!
31.05.2019, 09:00
News Poza boiskiem FINAL4

Zostań częścią niedzielnej ceremonii finałowej!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

W tym roku VELUX EHF FINAL4 świętuje w Kolonii swoją dziesiątą rocznicę. Kibiców, którzy zjadą się do na to wielkie święto piłki ręcznej, czeka wiele atrakcji przygotowanych przez Europejską Federację Piłki Ręcznej.

W piątek, 31 maja, o godz. 18:00 rozpocznie się Opening Party, czyli zabawa otwierająca turniej z udziałem wszystkich drużyn biorących w nim udział, tj. PGE VIVE Kielce, Telekomu Veszprem, Barcy Lassa i Vardaru Skopje. O godz. 19:00 odsłonięta zostanie "Ball of Fame" wielka piłka upamiętniająca zwycięzców wszystkich edycji turnieju Final4. Po tym wydarzeniu na scenie kolejno będą prezentować się zawodnicy poszczególnych zespołów. Pierwsza na scenę zostanie wywołana ekipa Vardaru, następnie Barcelony, PGE VIVE (ok. godz. 19:30) i Veszprem. Na koniec zawodnicy i trenerzy drużyn przez około pół godziny dostępni będą dla kibiców w Lanxess Arenie. W tym czasie będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcia, porozmawiać, poprosić o autografy.

W trakcie trwania Opening Party w Lanxess Arenie pojawi się Green Box - zielona płachta, na tle której będzie można nagrać filmiki, które w niedzielę, podczas ceremonii przed finałowym spotkaniem VELUX EHF FINAL4 wyświetlone zostaną na gromnych ekranach w hali. Gorąco zachęcamy do nagrywania wideo w żółto-biało-niebieskich barwach!

Od kilku tygodni dostępna jest także specjalna aplikacja VELUX EHF FINAL4, za pośrednictwem której można było m.in. głosować na zawodników nominowanych do All-Star Team, a w trakcie samego turnieju znajdziemy tam bieżące informacje o meczach, a także zaawansowane statystyki. W tym roku bowiem po raz pierwszy w historii technologia śledzić będzie nie tylko ruch piłki iBall, ale i poruszanie się zawodników! Dzięki specjalnym chipom umieszczonym w ich koszulkach, kibice na bieżąco będą mogli otrzymywać informacje dotycżące wielu parametrów danego zespołu. Informacje te będą dostępne wyłącznie w aplikacji.

W związku z pobytem w Kolonii wielu kibiców z Polski mamy też specjalne informacje z polskiego konsulatu, który służy pomocą, gdyby ktoś jej potrzebował. W sprawach losowych, wymagających niezwłocznej interwencji konsula, kibice powinni kontaktować się z numerem dyżurnym: 0049 30 7001 4801. Dodatkowo funkcjonujące, podstawowe numery alarmowe to: 110 i 112.

Jeszcze w piątek, w konsulacie odbędzie się spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich środowisk biznesu, na którym pojawią się m. in. Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, Prezes PGE VIVE Bertus Servaas oraz zawodnicy Michał Jurecki i Daniel Dujshebaev.