I. Karacić: Jesteśmy z Talantem bardzo do siebie podobni
04.06.2019, 16:11
Wywiad FINAL4

I. Karacić: Jesteśmy z Talantem bardzo do siebie podobni

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Latem dołączy do PGE VIVE Kielce. Z najlepszej drużyny Europy przejdzie do czwartej siły kontynentu. Wspólnie z Vardarem Skopje w miniony weekend po raz drugi wygrał Ligę Mistrzów, udowadniając – jak sam przyznaje – że pieniądze to nie wszystko. Igor Karacić zamienił z nami kilka słów tuż po wygraniu turnieju w Kolonii.

PGE VIVE Kielce: Twój Vardar ponownie pokazał całej Europie, kto w niej rządzi, choć jako zespół mieliście po drodze wiele problemów.

Igor Karacić, rozgrywający HC Vardaru Skopje, zawodnik PGE VIVE Kielce od sezonu 2019/20: Teraz nawet nie wiem, co powiedzieć! Udało nam się, zrobiliśmy to po raz kolejny! Naszym głównym celem była kwalifikacja do Final4 w Kolonii i wygranie SEHA Ligi. Gdy tu dotarliśmy mieliśmy się już tylko delektować tym wszystkim. Wielkie gratulacje dla moich kolegów z zespołu, to wojownicy, ludzie z ogromnymi sercami!

Ten turniej, tak samo jak i poprzednie, pokazuje, że w Kolonii chyba właśnie siła charakteru, mentalność są kluczowe?

Tak! Byliśmy czarnymi końmi, nikt na nas nie stawiał, jak zawsze (śmiech). To sprawia, że nie mamy w ogóle presji, tylko cieszymy się grą. Tutaj są tylko świetne drużyny, a my pokazaliśmy całej Europie, że pieniądze to nie wszystko.

Latem przyjdziesz do nas, jak zapatrujesz się na współpracę z nowymi kolegami?

Przykro mi, że nie uda mi się znów zagrać z Luką Cindriciem. Znam go bardzo dobrze, dla mnie to jeden z najlepszych środkowych rozgrywających na świecie. Bardzo chciałbym znów być z nim w jednym zespole, szkoda, że nam się nie uda. Uda się za to znów współpracować z Alexem. Zobaczymy tak naprawdę za kilka miesięcy, jak to wszystko będzie wyglądać. Będę też pracował z Talantem, zawsze bardzo tego chciałem. Jesteśmy bardzo do siebie podobni. Obaj chcemy wygrywać, pokonywać każdego na naszej drodze. To będzie dla mnie świetny sezon!

Obaj lubicie też dosadnie wyrażać swoje emocje na parkiecie i dyskutować z sędziami.

Fajny tandem, nie (śmiech)? Będzie się działo!

A uczysz się już języka polskiego?

Nie, jeszcze nie, ale latem na pewno zacznę! Do zobaczenia w Kielcach.