Startują przygotowania do kolejnego sezonu Ligi Mistrzów!
06.06.2019, 16:06
News Poza boiskiem

Startują przygotowania do kolejnego sezonu Ligi Mistrzów!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Dopiero co zakończyliśmy poprzedni sezon VELUX EHF Ligi Mistrzów, a nowy zbliża się wielkimi krokami. Znany już jest ramowy plan rozgrywek, a pierwszy mecz odbędzie się 11 września!

Obecnie trwa zgłaszanie drużyn do zawodów. Robią to krajowe federacje i mają czas do 12 czerwca. Miejsca przyznawane są na podstawie rankingu EHF i tak np. Polska ma jedno miejsce. Przypadnie ono Mistrzom Polski, czyli drużynie PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock natomiast stara się o tzw. dziką kartę.

Listę klubów, które zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzów mamy poznać do 25 czerwca. Dzień później odbędzie się losowanie turniejów kwalifikacyjnych, a 27 czerwca losowanie fazy grupowej.

W przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów zagra 28 drużyn (po osiem w grupach A i B oraz po 6 w grupach C i D). Rozgrywki te po raz ostatni odbędą się w dotychczasowej formule. Od sezonu 2020/2021 europejskie puchary czeka spora reforma. 

Pierwsza kolejka nowego sezonu odbędzie się między 11 a 15 września. Ostatnie mecze w 2019 roku zaplanowano na przełom listopada i grudnia (wtedy też zakończą się zmagania w grupach C/D). W 2020 roku Liga Mistrzów wróci 5-9 lutego. Zakończenie fazy grupowej nastąpi 1 marca.

Mecze 1/8 finału odbędą się między 18 a 29 marca, a ćwierćfinały będą rozgrywane od 25 kwietnia do 3 maja. Warto też pamietać, że VELUX EHF FINAL4 zaplanowano na 30 i 31 maja 2020 r.

Źródło: handballnews.pl