Uros Zorman zostaje w Kielcach!
11.06.2019, 15:21
News

Uros Zorman zostaje w Kielcach!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o ofercie dla Urosa Zormana z Vardaru Skopje, gdzie Słoweniec miałby objąć posadę pierwszego trenera. Prezes Bertus Servaas potwierdził te doniesienia na fecie wieńczącej sezon 2018/19, podkreślając, że jeśli Uros zdecyduje się odejść, nie będzie powstrzymywał jego rozwoju.

Oczywiście, nie będę stawał Urosowi na drodze do samodzielnej pracy z tak utytułowanym klubem, choć jego odejście byłoby dla nas problemem – mówił kilka dni temu prezes Bertus Servaas – Za bardzo go lubię i szanuję, Uros bardzo dużo zrobił dla naszego klubu. Ale mam nadzieję, że zostanie.

Uros Zorman podjął decyzję. Zostanie z nami na kolejny sezon, pełniąc funkcję drugiego trenera PGE VIVE Kielce.

Od początku moje nastawienie było takie, że zostaję w Kielcach. Faktycznie, pojawił się kontakt ze strony Vardaru, ale zdecydowałem, że chcę jeszcze być w Kielcach, w klubie i uczyć się fachu u boku Talanta. Na razie nie wiem, na jak długo zostaję, zobaczymy – uśmiecha się Uros.

Skład żółto-biało-niebieskich jest już praktycznie znany. Po sezonie 2018/19 zespół opuścili Michał Jurecki (rozgrywający przez dwa kolejne lata będzie grał we Flensburgu), Luka Cindrić (odszedł do Barcelony), Vladimir Cupara (od przyszłego sezonu będzie bramkarzem Telekomu Veszprem), Marko Mamić (odszedł do SC DHfK Lipsk), Filip Ivić (miał odejść do Gummersbachu, ale po tym jak zespół nie utrzymał się w Bundeslidze prawdopodobnie będzie szukał nowego klubu), Bartłomiej Bis (od nowego sezonu zawodnik NMC Górnika Zabrze), Mariusz Jurkiewicz (wstępnie dogadał się z Wybrzeżem Gdańsk). Wciąż obowiązujące kontrakty z klubem mają Krzysztof Lijewski, Julen Aginagalde, Arkadiusz Moryto, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Angel Fernandez, Mateusz Jachlewski, Blaz Janc, Arciom Karalok, Uladzislau Kulesh, Miłosz Wałach. Latem do drużyny dołączą natomiast Andreas Wolff, Mateusz Kornecki, Branko Vujović, Igor Karacić i Doruk Pehlivan. Do 2023 roku obowiązuje kontrakt trenera Talanta Dujshebaeva.

Na fecie kończącej sezon 2018/19 prezes Bertus Servaas zapowiedział, że przed nami jeszcze ciekawe transfery, o których w najbliższym czasie poinformujemy w mediach klubowych.