Wolff: Zakochałem się w Kielcach od pierwszego wejrzenia
04.07.2019, 11:00
News

Wolff: Zakochałem się w Kielcach od pierwszego wejrzenia

  • Sebastian Kozubek
  • Tekst

Sebastian Kozubek

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

To piękne miasto, zakochałem się w Kielcach od pierwszego wejrzenia. Tutaj jest wszystko, można się skupić wyłącznie na sporcie - powiedział po pierwszych dwóch dniach w stolicy regionu świętokrzyskiego, 28-letni goalkeeper. 

Niemiecki bramkarz pojawił się w Kielcach we wtorek, kiedy to przeszedł testy medyczne i obejrzał swoje przyszłe miejsce zamieszkania. W środę po południu spotkał się z przedstawicielami mediów i nie ukrywał swoich ambicji związanych z przyjściem do nowego klubu - Zamieniłem najlepszą ligę świata na jedną z najlepszych drużyn na świecie. Przychodzę tutaj, aby zostać najlepszym bramkarzem świata. Wierzę w to, że będę się rozwijał razem z klubem i wspólnie wygramy wiele tytułów!

W nowym sezonie w bramce żółto-biało-niebieskich dojdzie do gruntownych zmian. Na tej pozycji pojawi się dwóch nowych zawodników, poza etatowym reprezentantem Niemiec , w bramce zagra także Mateusz Kornecki, występujący w kadrze Polski - Z Mateuszem w bramce będziemy się poznawali z tygodnia na tydzień. Każdy z nas chce się rozwijać. Mam dość siedzenia na ławce, ale wiem, że nie gram w drużynie w sam. Obaj będziemy chcieli grać. Widziałem Mateusza w meczu z Polską. To znakomity bramkarz. Będziemy ze sobą w sportowy sposób rywalizować i obaj się rozwijać.

Dziennikarze podkreślali podczas spotkania z zawodnikiem, że jego transfer do Kielc, jest jednym z największych w historii klubu - PGE VIVE dokonało już wielkich transferów, takie jak teraz Igora Karacicia, który był MVP Final4, czy wcześniej Alexa Dujshebaeva i Julena Aguinagalde. Jestem delikatnie zawiedziony ostatnimi latami w THW i teraz tu w Kielcach chcę rozwijać, mam wielką motywację, chcę być najlepszym bramkarzem na świecie i będę do tego dążył.

Warto nadmienić, że nowy zawodnik naszej drużyny przywitał się z dziennikarzami w języku polskim - Dzień dobry, jestem Andreas, mieszkam w Kolonii i pochodzę z Niemiec. Od kilku tygodni bowiem, 28-letni zawodnik uczy się naszego języka z nauczycielem.

W naszym zespole Andreas Wolff będzie występował z numerem 33. Spotkanie z mediami odbyło się w kawiarni Calimero Cafe. Serdecznie dziękujemy za gościnę!