Ramowy plan przygotowań drużyny PGE VIVE Kielce do sezonu 2019/20
15.07.2019, 15:31
News

Ramowy plan przygotowań drużyny PGE VIVE Kielce do sezonu 2019/20

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

pluszewska 2

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Zawodnicy PGE VIVE Kielce już za dwa tygodnie rozpoczną przygotowania do sezonu 2019/20. W planach są testy medyczne i wydolnościowe, dużo biegania i pracy na siłowni oraz zgrupowanie w Arłamowie.

Sezon 2018/19 drużyna PGE VIVE Kielce oficjalnie zakończyła fetą na kieleckim rynku 4 czerwca. Następnego dnia część zawodników rozpoczęła letnie wakacje, a część udała się jeszcze na zgrupowania reprezentacji, z którymi w pierwszej połowie czerwca rozgrywane były mecze kwalifikacyjne EHF EURO 2020. W drugiej połowie miesiąca wszyscy zawodnicy PGE VIVE rozpoczęli urlopy, które potrwają do 28 lipca.

Dzień później, w poniedziałek 29 lipca, w godzinach porannych cała drużyna przejdzie badania medyczne, a o godz. 18 zainauguruje okres przygotowawczy treningiem w Hali Legionów. Na wtorkowe popołudnie planowane są testy wydolnościowe na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i dwa treningi – poranny i popołudniowy.

Przez pierwszy tydzień przygotowań nasz zespół trenować będzie właśnie w takim trybie – z małymi wyjątkami – dwa razy dziennie: rano i wieczorem. W czwartek, 8 sierpnia, kielczanie wyjadą na obóz szkoleniowy do Arłamowa, gdzie w skupieniu będą pracować nad formą fizyczną do 17 sierpnia (sobota). W planach po powrocie do Kielc są jeszcze mecze sparingowe tuż przed rozpoczęciem sezonu, o których poinformujemy później.

Terminarz PGNiG Superligi ma być znany jutro.