Znamy pierwsze sparingi PGE VIVE Kielce
05.08.2019, 09:15
News

Znamy pierwsze sparingi PGE VIVE Kielce

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Minął pierwszy tydzień okresu przygotowawczego drużyny PGE VIVE Kielce. Podopieczni Talanta Dujshebaeva mają za sobą kilka treningów motorycznych, taktycznych i badania medyczne. Zespół pracował od poniedziałku do soboty i jedynie niedzielę miał wolną.

W najbliższy czwartek, 8 sierpnia, żółto-biało-niebiescy wyjadą na obóz do Arłamowa, gdzie w odosobnieniu poświęcą się budowaniu formy i ducha zespołu wspólnie z nowymi zawodnikami. Do Kielc wrócą 17 sierpnia i od tego czasu rozpoczną etap sparingów. Znamy już dwóch pierwszych rywali i daty pojedynków.

We wtorek, 20 sierpnia, o godz. 20:00 PGE VIVE Kielce zmierzy się z drużyną z 3. Bundesligi, Wilhemshavener HV, w której gra znany z Kielc Bartosz Konitz, a trenerem bramkarzy jest w niej były reprezentant Polski, Adam Weiner.

Dzień później nasz zespół będzie już w Holandii, gdzie o godz. 19:00 zagra ze zdobywcami Pucharu Holandii 2018/19, HV KRAS Volendam. Drużyna ta regularnie dostaje się do rozgrywek Pucharu EHF, jednak w ostatnich latach kończyła swój udział w nich na pierwszej lub drugiej rundzie kwalifikacyjnej zawodów.

O kolejnych meczach towarzyskich drużyny PGE VIVE Kielce poinformujemy wkrótce.