W nowy sezon wchodzimy razem z BLACKROLL®
12.08.2019, 09:11
News Poza boiskiem

W nowy sezon wchodzimy razem z BLACKROLL®

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Drużyna PGE VIVE Kielce dziś rozpoczyna trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu. Od początku okresu przygotowawczego towarzyszy nam BLACKROLL®, producent profesjonalnych produktów do treningu, regeneracji i rehabilitacji. W ramach współpracy firma BLACKROLL® przekazała Mistrzom Polski komplet sprzętu, uzyskując tytuł Partnera Rehabilitacyjnego drużyny.

Przygotowania do sezonu to jeden z najtrudniejszych okresów w rocznym cyklu treningowym piłkarzy ręcznych. Zawodnicy trenują dwa razy dziennie, biegając, pracując na siłowni, wykonując dziesiątki ćwiczeń z różnorodnym sprzętem i wreszcie opracowując zagrywki taktyczne czy doskonaląc technikę rzutową w hali. By te kilka tygodni przetrwać w dobrym zdrowiu, przygotowując organizmy do wysiłku na najwyższym poziomie, potrzeba wielu elementów, a jednym z nich jest odpowiednia regeneracja. Regeneracja nie tylko poszczególnych mięśni, ale całej powięzi. Co to takiego?

Powięź to ostatnio modny temat – mówi klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek – To wielowymiarowa tkanka miękka otaczająca nasze mięśnie, kości i narządy wewnętrzne, nadając formę naszemu ciału. Kiedyś myślano, że mięsień działa indywidualnie – biceps zgina, triceps prostuje. Dowiedzieliśmy się jednak, że tak nie jest, bo nasze ciało tworzą taśmy mięśniowo-powięziowe. Jeśli jemy kurczaka, to często między zębami zostaje nam właśnie powięź, tak to można obrazowo wyjaśnić. To ta biała błona.

Bardzo ważne jest, by profesjonalny trening nie kończył się jedynie stretchingiem, ale swego rodzaju autoterapią, której przeprowadzenie wspiera regenerację organizmu w intensywnym cyklu treningowym. Celem współpracy z BLACKROLL® jest zwiększenie efektywności treningu z wykorzystaniem sprzętu Partnera, a także prawidłowa regeneracja niezbędna u zawodników uprawiających sport wyczynowo. Specjalistyczne produkty BLACKROLL® poprawiają mobilność układu mięśniowego i rozluźnienie napięcia mięśni.

Nie wystarczy nam rozmasować czy rozluźnić jednego mięśnia, musimy dbać o całą taśmę mięśniowo-powięziową, która używana była w trakcie treningu – wyjaśnia Tomasz Mgłosiek – Na takiej taśmie jest kilka mięśni, więc jeśli ja rozluźnię tylko jeden, to nie wystarczy, bo na przykład pozostałe cztery wciąż są napięte. Musimy patrzeć wielowymiarowo na tkankę, a nie na jedno ogniwo. Dzięki urządzeniom od firmy BLACKROLL® mamy taką możliwość. Zawodnicy przeprowadzają po zajęciach autoterapię, a ja z Bartkiem (Bartosz Zagniński – drugi z klubowych fizjoterapeutów – przyp. red.) jedynie dopracowujemy drobne mankamenty indywidualnie z zawodnikami.

Obecny na rynku sportowym od 2007 r. BLACKROLL® dystrybuuje swoje produkty (rolki, piłki, maty i inne, innowacyjne produkty do zdrowego stylu życia) w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Z jego wyposażenia korzystają m.in. Joanna Jędrzejczyk, Łukasz „Juras” Jurkowski, Rafał Sonik, Monika Pyrek, a także kluby: Legia Warszawa, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Rekord Bielsko-Biała, Panthers Wrocław, Twarde Pierniki Toruń i siatkarscy Mistrzowie Świata. BLACKROLLL® jest oficjalnym partnerem technicznym reprezentacji Niemiec w piłce nożnej, współpracuje również z takimi potęgami jak Real Madryt, Bayern Monachium czy Arsenal FC.

Myślę, że jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, jest to atrakcyjna marka na rynku – komentuje Tomasz Mgłosiek – W naszym przypadku najważniejsza jest jakość, nie wykorzystujemy sprzętu w domu, raz czy dwa razy w tygodniu, ale używa go codziennie cały zespół PGE VIVE. Sprzęt ma więc wystarczyć na długo nie tracąc swoich właściwości.

- Cieszymy się, że możemy wspierać najlepszych. Dziękujemy za zaufanie i wybór najwyższej jakości produktów na rynku. Chciałbym przypomnieć, że nasze produkty są przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, ale dla wszystkich, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia, ćwicząc w swoim domu lub po prostu na świeżym powietrzu – mówi Michał Dachowski, Master Trainer BLACKROLL®.

Więcej informacji o BLACKROLL® Polska na stronie www.blackroll.com.pl