Prezentacja nowego samochodu Mistrzów Polski
14.08.2019, 14:31
News Poza boiskiem

Prezentacja nowego samochodu Mistrzów Polski

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

Podczas zgrupowania w Arłamowie, na którym przebywa zespół PGE VIVE Kielce przygotowując się do sezonu 2019/20, zaprezentowano model samochodu, którym będą jeździć mistrzowie Polski. To BMW serii GT 3 od dealera marki BMW ZK Motors w Kielcach.

Bieszczady. Pochmurne popołudnie na polu golfowym pięknego kompleksu Hotelu Arłamów. Słońce nieśmiało przebija się przez chmury, a melancholijna aura doskonale uwypukla główny punkt prezentacji, która tego dnia odbywa się na zgrupowaniu Mistrzów Polski – designerskie białe auto marki BMW serii GT 3. To właśnie ten model trafi jesienią do zawodników drużyny PGE VIVE Kielce. Białe samochody będą estetycznie i nowocześnie obrandowane z wykorzystaniem żółtych i niebieskich elementów, a na tylnych drzwiach znajdzie się nazwisko posiadacza pojazdu.

Sportowy kształt samochodu pasuje do sportowców – uśmiechał się Mateusz Kornecki. To właśnie jego auto zaprezentowano we wtorek – To piękne auto, fajnie wyposażone i ekonomiczne, więc do jazdy po mieście idealne. Jest dużo miejsca na nogi i bardzo wygodnie się w nim siedzi. Samochód ma biały kolor, mój ulubiony i bardzo mi się podoba.

Wewnątrz samochodu znajdują się sportowe fotele, w pełni regulowane tak, by ci najwyżsi zawodnicy też czuli się w nim wygodnie. Podczas prezentacji bez problemu do auta wsiadł Uladzislau Kulesh.

Jest bardzo dużo miejsca na nogi i siedzi mi się bardzo wygodnie – cieszył się mierzący 207 cm wzrostu Vlad.

Radości z kontraktu z dealerem BMW ZK Motors nie krył nasz niemiecki bramkarz Andreas Wolff.

Niemieckie marki są znane z wysokiej jakości, szczególnie jeśli chodzi o samochody – mówił Andi – BMW to potwierdza. Bardzo się cieszę, że mamy możliwość jeździć takimi pojazdami, miałem przyjemność testować go kilka dni temu. Jest bardzo przestronny w środku, wygodny, a do tego ma doskonały system nawigacji.

Na prezentacji obecna była drużyna PGE VIVE Kielce wraz ze sztabem szkoleniowym, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży PGE VIVE Kielce, Dominic Niehoff, oraz z ramienia ZK Motors Dominik Nowak, doradca ds. sprzedaży BMW M.

Zdecydowaliśmy się, że będziemy wspierać nie tylko kulturę, ale i sport, a PGE VIVE Kielce to najlepsza drużyna piłki ręcznej w Polsce i chcemy odnosić sukcesy razem z nią – wyjaśnił Dominik Nowak, doradca ds. sprzedaży BMW M – Przygotowaliśmy dla naszych zawodników BMW serii 3 GT, a dla sztabu BMW serii X3 i 2 GT.

Przedstawiciel dealera BMW podkreślił zalety samochodów, którymi będą jeździć Mistrzowie Polski, zwracając uwagę na ich ekologiczność i bezpieczeństwo.

Każde BMW łączy w sobie wiele cech – mówił Dominik Nowak – Naszą myślą przewodnią jest radość z jazdy, więc nasze auta są przyjemne w prowadzeniu, bardzo dynamiczne. W dzisiejszych czasach jednak numerem jeden jest przede wszystkim bezpieczeństwo i ekologia, wszystko musi się wpisywać w filozofię zrównoważonego rozwoju, która przyświeca naszej firmie.

Po oficjalnej prezentacji trener Talant Dujshebaev, wraz z Julenem Aginagalde, Angelem Fernandezem i Blazem Jancem na pokładzie odbyli krótką przejażdżkę pokazową, a następnie zawodnicy po kolei „zapoznawali” się z pojazdem, zaglądając do wnętrza, oglądając fotele, a nawet pod maskę samochodu.

Kontrakt z BMW ZK Motors będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony.