19.08.2019, 15:36
Młodzież

Młodzieżowy turniej w bajecznej scenerii szwajcarskich Alp

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • EHF
  • Foto

Młodzi kielczanie drużyny PGE VIVE Kielce Rafała Bernackiego zdobyli drugie miejsce w turnieju EHF Mounthands, który w dniach 15-18 sierpnia rozgrywany był w alpejskiej miejscowości Arosa, na wschodzie Szwajcarii. Żółto-biało-niebiescy w finale zawodów ulegli drużynie Pfadi-Winterthur 32:26.

Trawiaste boisko do piłki ręcznej, błękitne niebo, promienie słońca i ośnieżone szczyty gór wokół – trudno wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do treningów i meczów. Aż trudno skupić się na grze, gdy wokół tak niesamowite widoki. W tych magicznych warunkach podopieczni czterech europejskich klubów, szwajcarskich Pfadi Winterthur, HC Kriens-Luzern/SG Pilatus oraz polskich PGE VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock, trenowali w ramach siódmego w historii Arosa Handball Unternehmer Forum w szwajcarskich Alpach.

W piątek i w sobotę drużyny trenowały oraz integrowały się w parku linowym i na polu golfowym, a popołudniami rywalizowały w turnieju. W pierwszym dniu zespół PGE VIVE Kielce pewnie pokonał HC Kriens-Luzern/SG Pilatus 35:28, zaś Orlen Wisła Płock uległa po rzutach karnych Pfadi Winterthur 28:29. W meczu o trzecie miejsce Nafciarze również przegrali ze ekipą HC Kriens-Luzern/SG Pilatus 32:37, a w finale drużyna Rafała Bernackiego musiała uznać wyższość Pfadi Winterthur 26:32.