Ostatni przystanek zagranicznego tournée: Belgia
22.08.2019, 11:08
Zapowiedź

Ostatni przystanek zagranicznego tournée: Belgia

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Achilles Bocholt
  • Foto

W ostatnim zagranicznym meczu sparingowym kielczanie zmierzą się dziś (czwartek, 22 sierpnia, godz. 20:30) z Mistrzami Belgii, Achillesem Bocholt. Zespół piąty rok prowadzi 42- letni Bart Lenders, były zawodnik tego zespołu i wieloletni reprezentant Belgii.

Bardzo się cieszymy, że mamy szansę zagrać z takim zespołem jak Kielce – mówi szkoleniowiec Achillesu Bocholt Bart Lenders – Wszyscy śledzimy rozgrywki Ligi Mistrzów, więc dobrze znamy tę drużynę. Będzie nam bardzo ciężko cokolwiek ugrać, ale nic, przede wszystkim postrzegamy to spotkanie jako możliwość zmierzenia się z ekipą, z którą normalnie nie mielibyśmy szans zagrać.

Mistrzowie Belgii rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/20 w lipcu i mają już za sobą kilka meczów sparingowych. W miniony weekend grali z zespołem drugiej Bundesligi, HSG Krefeld, który pokonali 27:21 oraz z mistrzami Luksemburga, drużyną Handball Esch, z którą również wygrali, 28:26.

Dla kielczan to będzie już trzecie spotkanie z rzędu i zarazem ostatnie w ramach zagranicznego tournée. Po meczu kielczanie na noc zostaną w hotelu, w Mönchengladbach, a w piątek po śniadaniu udadzą się w podróż powrotną do Kielc. W niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 16:00 drużynę PGE VIVE Kielce czeka jeszcze jeden mecz – w Arenie Kalisz kielczanie zmierzą się z Energą MKS-em Kalisz.