23.08.2019, 10:01

Wysokie zwycięstwo z Mistrzami Belgii!

• Chris Janssen

Trzecie zwycięstwo przypieczętowało ostatni mecz sparingowy podczas zagranicznego tournée drużyny PGE VIVE Kielce przed sezonem 2019/20. Mistrzowie Polski pokonali Mistrzów Belgii, Achilles Bocholt 39:25. W spotkaniu nie zagrali Mateusz Jachlewski, Tomasz Gębala, Daniel Dujshebaev i Mariusz Jurkiewicz.

Achilles Bocholt - PGE VIVE Kielce 25:39 (12:21)

Achilles Bocholt: Alberts, Gijbels, Leroy – Wertelaers 5, Lamers, Winters 3, Kooijman 2, Cremers 2, Koninkx, Spooren 3, Valkenborgh, Lamers, Driesen 3, Roelants, Kędziora 2, Colman 3, Meijer 1

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez 7, Aginagalde 2, Pehlivan, Kulesh 5, Karačić 4, A. Dujshebaev 1, Vujović 3, Lijewski 3, Janc 4, Moryto 2, Karalok 6, Guillo 2.

Tylko początek spotkania był wyrównany. W szóstej minucie meczu wynik wynosił 3:3, w siódmej 5:5, ale od tego momentu kielczanie zaczęli zdobywać bramki seriami. Po pierwszej z nich „odjechali” rywalom na 8:5, a po jednym trafieniu Serge Spoorena sygnał do kolejnego odjazdu dał Vlad Kulesh. Zapoczątkowana przez niego seria rzutów naszych zawodników doprowadziła zespół do rezultatu 13:6 jeszcze przed upływam pierwszego kwadransa gry. Po tym etapie nastąpiła chwilowa wymiana bramka za bramkę, ale tuż przed przerwą kielczanie, a konkretnie Agel Fernandez, Arciom Karalok i Alex Dujshebaev, znów uskutecznili serię celnych rzutów, dzięki której po pierwszej części spotkania prowadziliśmy 21:12.

Po przerwie gospodarze ambitnie rzucili się do odrabiania strat, w dziesięć minut zdobywając pięć bramek przy zaledwie dwóch trafieniach kielczan. Przewaga z pierwszej części gry była jednak zbyt znaczna, by ten zryw mógł zaszkodzić żółto-biało-niebieskim. Tablica wyników w dalszym ciągu wskazywała wysokie prowadzenie kielczan, 25:19. Bardzo aktywni w szeregach Mistrzów Polski byli Arciom Karalok i Angel Fernandez – pierwszy z nich w całym meczu zdobył sześć, a drugi siedem trafień. Sparing zakończył się czternastobramkowym zwycięstwem PGE VIVE Kielce, 39:25.

Zespół Talanta Dujshebaeva poprawnie przeszedł przez trzy mecze sparingowe zagranicznego tournée, pokonując wszystkich trzech rywali, Wilhelmshavener HV 32:28, KRAS/Volendam 35:15 i Achilles Bocholt 39:25. W piątek, 23 sierpnia, po śniadaniu drużyna wyruszyła w podróż powrotną do Kielc. W sobotę wieczorem kielczanie odbędą trening w hali, a już w niedzielę, 25 sierpnia, wyjadą na ostatnie spotkanie towarzyskie do Kalisza, gdzie zmierzą się z superligowym rywalem, Energą MKS Kalisz. Sezon rozpoczniemy natomiast 31 sierpnia, w sobotę. W Hali Legionów, o godz. 16:00 podejmiemy SPR Stal Mielec.

Wciąż można nabywać karnety na sezon 2019/20. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się TUTAJ [link]. W przyszłym tygodniu uruchomiona zostanie również sprzedaż biletów na spotkanie inaugurujące sezon ze Stalą Mielec.