• Tekst

• Grzegorz Trzpil
  • Foto

Grzegorz Trzpil

W ostatnim, czwartym meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 drużyna PGE VIVE Kielce pokonała Energę MKS Kalisz 34:25. Kielczanie zakończyli więc okres spotkań towarzyskich kompletem zwycięstw, a już w najbliższą sobotę zainaugurują sezon meczem z SPR Stalą Mielec.

Energa MKS Kalisz - PGE VIVE Kielce 25:34 (12:17)

PGE VIVE: Wolff, Kornecki – Fernandez 3, Pehlivan 3, Kulesh 6, Jurkiewicz 1, Karacić 4, A. Dujshebaev 4, Vujović 2, Lijewski, Janc 3, Moryto 1, Aginagalde 6, Guillo 1, Karalok

Energa MKS: Krekora, C. Liljestrand, Zakreta - Kwiatkowski, Galewski 2, Bożek 1, Gąsiorek, Kamyszek 2, Drej 8, Klopsteg, Misiejuk 4, Szpera 1, K. Pilitowski 1, M. Pilitowski, Maliarewicz 3, Kniazeu 3, Krytski.

Podobnie jak w poprzednim meczu z Mistrzami Belgii, Achillesem Bocholt, tak i w Kaliszu kielczanie rozpoczęli od wysokiego prowadzenia. Po dziewięciu minutach wynik wynosił 9:1 na korzyść żółto-biało-niebieskich. Od początku swoją obecność na boisku zaznaczył Julen Aginagalde, który w ciągu całego spotkania, wspólnie z Uladzislauem Kuleshem, był najskuteczniejszym zawodnikiem PGE VIVE. Pierwsze trafienie w okresie przygotowawczym zaliczył także Mariusz Jurkiewicz, dla którego było to w ogóle pierwsze przedsezonowe spotkanie. W poprzednich trzech rozgrywający nie grał ze względu na drobny uraz kolana.

W kolejnych minutach kaliszanie zdołali zbliżyć się do naszego zespołu na 7:11, a następnie 9:12, ożywiając grę w ataku, a także zarabiając sporo rzutów karnych, które poprawnie egzekwowali. Pierwszą połowę Mistrzowie Polski zakończyli prowadzeniem 17:12.

Drugą część gry dwoma celnymi rzutami rozpoczął Alex Dujshebaev, a w kolejnych minutach ożywili się Doruk Pehlivan, Angel Dernandez i Uladzislau Kulesh. Po serii pięciu trafień PGE VIVE Kielce, po której prowadziliśmy już 31:20, wszystko było jasne. Czwarty, ostatni mecz sparingowy przed sezonem 2019/20 zakończyliśmy zwycięstwem 34:25, przypieczętowując udany okres przygotowawczy.

Teraz przed kielczanami ostatnich kilka dni, które spędzą trenując w Hali Legionów, a już w sobotę, 31 sierpnia, o godz. 16:00 zainaugurujemy sezon 2019/20 meczem PGNiG Superligi z SPR Stalą Mielec. Bilety do nabycia za pośrednictwem systemu eBilet (LINK) od poniedziałku, 26 sierpnia, od godz. 12.