Zespół PGE VIVE Kielce na mszy inaugurującej sezon 2019/20
06.09.2019, 09:58
News Poza boiskiem

Zespół PGE VIVE Kielce na mszy inaugurującej sezon 2019/20

W czwartek, 5 września, w kościele pod wezwaniem Św. Karola Boromeusza na kieleckiej Karczówce, odbyła się msza święta inaugurująca sezon 2019/20. Nabożeństwo odprawili ks. bp. Marian Florczyk, ks. Krzysztof Banasik i ks. Jan Oleszko, a wzięła w nim udział cała drużyna, członkowie zarządu, kibice i przyjaciele klubu.

Msza święta na rozpoczęcie sezonu to wieloletnia tradycja klubu VIVE Kielce, która jest ciepłym akcentem wiary w pomyślny przebieg nadchodzących miesięcy. Jak co roku we wrześniu, cała drużyna PGE VIVE Kielce, wzięła udział w nabożeństwie, które utrzymane było w tonie wzajemnego wsparcia i życzliwości. Ksiądz Jan Oleszko podczas Homilii zwracał uwagę na wyzwania czekające na zawodników w kolejnym sezonie nie tylko na boisku, zachęcając, by nigdy nie tracili wiary – przede wszystkim w samych siebie.

Każdy z nas najpierw powinien widzieć człowieka, a dopiero w człowieku jest sportowiec – mówił ks. Jan Oleszko – Dzisiaj was klepią po plecach, a jutro was oczernią, trzeba mieć siłę, by się z tym zmierzyć. Obraz siebie trzeba budować nie z opinii innych, ale z wzajemnej wiary, którą sobie przekazujemy.

Ksiądz biskup Marian Florczyk opowiedział natomiast o zabawnej sytuacji, z jaką spotkał się podczas pewnego zjazdu młodzieży, w której uczestniczyły tysiące osób z kilkudziesięciu krajów świata.

Na mszy przedstawiano każdego biskupa, mówiąc skąd pochodzi i moje nazwisko wzbudziło zainteresowanie – uśmiechał się ks. bp. Florczyk – Po mszy zebrała się wokół mnie grupa młodych ludzi, głównie Chorwatów. Okazało się, że oni mnie w ogóle nie znali, ale znali VIVE Kielce. I jak usłyszeli, że jestem z Kielc, to od razu skojarzyli VIVE!

– Ale jak to VIVE? – pytałem.

– No bo my w Chorwacji dużo rozmawiamy o sporcie. Nożna, ręczna, koszykówka… - mówili. Wytłumaczyli mi, kto teraz z Bałkanów gra w Kielcach, kto grał kiedyś, kto będzie grał – lepiej to wszystko wiedzieli niż ja! To wszystko pokazuje, że kielczanie mogą naprawdę cieszyć się i być dumni, bo klub i ludzie w nim pracujący rozsławiają Kielce.

Msza inaugurująca sezon 2019/20 odbyła się 5 września, o godz. 18:30 w kościele pod wezwaniem św. Karola Boromeusza na kieleckiej Karczówce.