09.10.2019, 20:29
Komentarze

T. Dujshebaev: To był mecz na poziomie Ligi Mistrzów

Wspaniała seria przerwana! Dokładnie 1305 dni minęło od odstatniej porażki PGE VIVE Kielce z Orlen Wisłą Płock (13.03.2016 r; 27:31 - ostatnia kolejka fazy zasadniczej). Dziś w Płocku przegraliśmy minimalnym wymiarem bramkowym, 26:27, po dobrym meczu pełnym walki. W Świętej Wojnie 0:1, ale nie zwieszamy głów. Sezon trwa, a rozstrzygające spotkania jeszcze daleko przed nami. "To był mecz na poziomie Ligi Mistrzów" - podsumował trener Talant Dujshebaev.

Talant Dujshebaev, trener PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla Płocka. Wygrali mecz, w którym przez sześćdziesiąt minut była dobra walka. Myślę, że oba zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, bo wygrywaliśmy dwiema bramkami, ale nie wytrzymaliśmy końcówki. Płock miał piłkę do końca i wygrał jedną bramką. Myślę, że dzisiaj to był mecz na poziomie Ligi Mistrzów, to było bardzo fajne widowisko.

Mateusz Kornecki, bramkarz PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla Wisły. Początek był dla nas super, nic nie zapowiadało, że tak ten mecz się potoczy. Im dalej w mecz, tym bardziej jednak Wisła się zbliżała i w końcu nas przełamała. Decydująca była końcówka. Andreas super bronił w drugiej połowie w sytuacjach jeden na jeden, to pozwoliło nam wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale nie wytrzymaliśmy końcówki. Czekamy na następny mecz i życzymy powodzenia Płockowi w kolejnych spotkaniach.

Xavier Sabate, trener Orlen Wisły Płock: Gratulacje dla moich zawodników za świetną pracę, jaką wykonali. Dla Kielc również, wygraliśmy dziś ze wspaniałą drużyną, to dla nas bardzo ważne. Myślę, że w drugiej połowie zagraliśmy fantastycznie, cały czas wierzyliśmy w zwycięstwo. W hali była świetna atmosfera, bardzo się z tego cieszymy. Teraz musimy kontynuować naszą pracę. Powodzenia dla Kielc w Lidze Mistrzów!

Niko Mindeghia, rozgrywający Orlen Wisły Płock: To był wspaniały mecz dla nas i dla kibiców. Bardzo się cieszymy z wygranej z takim zespołem jak Kielce. Życzę rywalom powodzenia w Lidze Mistrzów. My każdego dnia musimy grać tak, jak dzisiaj. Przed nami teraz bardzo ważny mecz w Danii. To zwycięstwo jest bardzo ważne dla nas, dla kibiców i dla miasta, ale to długi sezon, musimy jeszcze wiele rzeczy poprawić.