Po kolejne dwa punkty tylko razem!
11.10.2019, 16:18
Zapowiedź

Po kolejne dwa punkty tylko razem!

  • Olga Pierzak
  • Foto

olga pierzak

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

W sobotę, 12 października, walczymy o kolejne dwa punkty w Lidze Mistrzów! O godz. 18 w Hali Legionów drużyna PGE VIVE zmierzy się z Montpellier HB. W kasie przed meczem, od godz. 16:30 będą dostępne ostatnie bilety. UWAGA! Utrudnienia w ruchu (zobacz na końcu tekstu).

 

Dużo wiary w zespół i wsparcia przyda się ekipie Talanta Dujshebaeva w tę sobotę. Kto ma zamiar marudzić niech lepiej pozostanie w domu przed telewizorem! Przed naszą drużyną bardzo trudne spotkanie, które ma przywrócić wielką lokomotywę PGE VIVE Kielce na właściwe tory!

Kielczanie niestety w ostatnim czasie ponieśli dwie porażki – jedną w Lidze Mistrzów w Porto (30:33), drugą w Superlidze z Płockiem (26:27). Nie są to na szczęście przegrane, które ciągnęłyby za sobą poważne konsekwencje. Sezon toczy się dalej. Teraz trzeba konsekwentnie zbierać kolejne punkty i mobilizować się na kolejne spotkania. Jak podkreśla Mariusz Jurkiewicz, dobrze, że po Świętej Wojnie nie trzeba długo czekać na następny mecz.

Lepiej od razu mieć przed sobą kolejne wyzwanie, niż rozpamiętywać porażkę, bo to nic dobrego nie przynosi – mówi rozgrywający PGE VIVE Kielce – Oczywiście nie chodzi teraz o to, by się odgrywać i odbierać coś, co straciło się wcześniej. Po prostu trzeba wyjść na parkiet i walczyć tak, jak potrafimy, zdobyć punkty, które są niezbędne.

W historycznych starciach kielczan z Montpellier w Lidze Mistrzów bilans wynosi dokładnie 4:4 – czterokrotnie pokonywaliśmy Francuzów i czterokrotnie z nimi przegrywaliśmy. W ostatnim czasie wynik jest jednak niekorzystny dla kielczan, bo na cztery ostatnie spotkania, wygraliśmy tylko jedno – na wyjeździe w zeszłym sezonie pokonaliśmy podopiecznych Patrice’a Canayera 29:26. Spośród czterech meczów rozgrywanych w Hali Legionów wygraliśmy tylko jeden, jeszcze w 2015 roku (30:23).

Ostatnio przegrywaliśmy z Montpellier w domu, więc mam nadzieję, że w sobotę kibice przyjdą i nam pomogą – komentuje trener Talant Dujshebaev – Bardzo potrzebujemy tego wsparcia.

W tym sezonie francuscy zwycięzcy Ligi Mistrzów z 2018 roku wzbudzają respekt. Na trzy mecze wprawdzie przegrali jeden z Vardarem (31:33), ale za to ostatnie spotkanie z Veszprem wygrali 23:18. Pozwolić węgierskiej drużynie na jedynie osiemnaście trafień naprawdę robi wrażenie. Fenomenalnie w bramce bronił wtedy znany kielczanom Marin Sego, który w całym meczu odnotował skuteczność na poziomie 54%.

To spotkanie pokazało, jak olbrzymi potencjał mają, bo poprzedni sezon, w którym oczekiwali więcej, trochę im nie wyszedł – mówi Mariusz Jurkiewicz – Teraz Francuzi pokazują, że to był wypadek przy pracy i nadal są jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Szczególnie interesujące dla kieleckich kibiców są ostatnio doniesienia o problemach kadrowych Montpellier. Jak można było przeczytać na łamach dziennika L’Equipe do Kielc prawdopodobnie nie przyjedzie aż czterech rozgrywających Melvyn Richardson, Diego Simonet, Jonas Truchanovicius i Gilberto Duarte. To oznacza, że Francuzi mogą wyjść na parkiet w czternastkę, czyli w takim samym składzie co drużyna PGE VIVE, w której szeregach wciąż brakować będzie Daniela Dujshebaeva, Mateusza Jachlewskiego, Branko Vujovicia i Tomasza Gębali.

Mimo to drużyny z Montpellier nie wolno lekceważyć. Bez względu w jakim składzie ekipa francuska będzie bardzo groźna.

To naprawdę świetny zespół, uwaga na nich, nie można ich nie doceniać – ostrzega Romaric Guillo – Dla mnie, patrząc po zespołach z ligi francuskiej, oni i PSG są na tym samym poziomie i dopiero za nimi jest Nantes.

Oby w sobotę udało się przeważyć bilans meczów z Montpellier na naszą stronę. By tego dokonać potrzeba będzie pełnej hali i gorącego wsparcia wszystkich kibiców. Wszyscy na żółto! Spotkanie PGE VIVE Kielce z Montpellier HB odbędzie się 12 października, o godz. 18. Transmisja w CANAL+ Sport od godz. 17:30.

~

UWAGA, UTRUDNIENIA W RUCHU!

W dniu 12.10.2019 r., w godz. 15:00 - 20:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie Hali Legionów przy ul. L. Drogosza spowodowane zamknięciem ulic: Dzikiej, Suchej, Dolnej, Okrężnej, Żwirowej, Osobnej, Kwarcytowej i Granitowej. W w/w godzinach na ul. L. Drogosza od skrzyżowania z ul. Żwirową do skrzyżowania z ul. Okrężną oraz na ul. Okrężnej od ul. Żwirowej do ul. Marmurowej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

Dla samochodów kibiców dostępne będą następujące parkingi:

  • ul. L. Drogosza w rejonie Hali Legionów
  • Ul. Kwasa
  • Ul. Szczepaniaka
  • al. Legionów (przy Amfiteatrze „Kadzielnia”)
  • ul. Krakowska (przy Amfiteatrze „Kadzielnia”)