25.10.2019, 15:44
News

Bardzo dobry występ Andreasa Wolffa w meczu z Chorwacją

Zawodnicy PGE VIVE Kielce przebywają na zgrupowaniach kadr narodowych. Bardzo dobry mecz przeciwko Chorwacji rozegrał Andreas Wolff, w turnieju w San Juan z Argentyną zmierzyli się Mateusz Kornecki i Arkadiusz Moryto, a z kadrą Hiszpanii Alex Dujshebaev pokonał Norwegię w prestiżowym Golden League w Danii.

W piątek, 25 października, o godz. 1:30 czasu polskiego, reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz w ramach turnieju towarzyskiego w argentyńskim San Juan.  Podopieczni Patryka Rombla przegrali z gospodarzami 19:20. Bramkarz PGE VIVE Kielce Mateusz Kornecki spędził na boisku niewiele ponad minutę, ale odbił trzy rzuty, w tym dwa karne (tym razem większość spotkania bronił Adam Morawski, który podobnie jak Mateusz wczoraj, rozegrał świetny mecz). Skrzydłowy PGE VIVE Kielce Arkadiusz Moryto zdobył jedną bramkę.

Argentyna - Polska 20:19 (13:11)

Argentyna: Bar, Maciel, Schulz - Fernandez 7, S. Simonet, Vainstein 3, Aizen, Pizarro 3, P. Simonet 1, Barcelo, Moscariello 1, Carou, Crivelli 2, Fischer, Martinez Cami, Martinez, Mourino, Bonanno 3
Polska: Morawski, Kornecki - Krajewski 2, Walczak, Łangowski 6, Pilitowski 2, Syprzak, Szpera 1, Moryto 1, Jarosiewicz, Kondratiuk 6, Gębala, Przybylski, Szyba 1, Dawydzik

Po pierwszym meczu sparingowym z Chorwacją jest natomiast Andreas Wolff. Spotkanie odbyło się w Zagrzebiu, a nasz bramkarz odnotował w nim 37% skuteczność, a nasz były skrzydłowy Tobias Reichmann był najlepszym strzelcem (5/7). Niemcy wygrali z gospodarzami 26:25. W spotkaniu miał zagrać Igor Karacić, ale wyeliminowała go kontuzja. W zespole trenera Lino Cervara pokazało się za to kilku byłych zawodników naszego klubu, bramkarz Marin Sego (10 obron/29 rzutów, 34 procent skuteczności), Żeljko Musa (1 bramka/2 rzuty), Marko Mamić (1/3) i Luka Cindrić (0/1, 4 asysty).

Mecz miał ciekawy przebieg, przez niemal całą pierwszą połowę wygrywali Chorwaci, Niemcy wyszli na prowadzenie dopiero w końcówce. Goście lepiej zaczęli druga połowę i uzyskali wyraźniejszą przewagę. W 43 minucie prowadzili już 21:16, ale od tego momentu "Hrvatska" rzuciła sześć bramek z rzędu. W zaciętej końcówce minimalnie skuteczniejsi byli Niemcy i ostatecznie wygrali 26:25 (13:12).

W rozgrywanym w Danii turnieju Golden League Hiszpania pokonała Norwegię 28:27. Trzy bramki dla swojej reprezentacji zdobył rozgrywający PGE VIVE, Alex Dujshebaev. Alex jest jedynym z czterech grających w drużynie PGE VIVE Hiszpanów, powołanych na te zawody.