V. Cupara: To będzie dla mnie szczególny dzień!
31.10.2019, 18:34
News Zapowiedź

V. Cupara: To będzie dla mnie szczególny dzień!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Wraz z drużyną Telekomu Veszprem HC w weekend do Kielc przyjeżdża nasz były bramkarz, Vladimir Cupara. W zespole Mistrzów Węgier jest także skrzydłowy PGE VIVE z lat 2012-2018, Manuel Strlek.

W sobotę, 2 listopada, o godz. 15 podejmiemy w Hali Legionów wiceliderów grupy B Ligi Mistrzów, Telekom Veszprem HC. Z zespołem gości przyjadą do Kielc dwaj byli zawodnicy PGE VIVE, bramkarz Vladimir Cupara i skrzydłowy Manuel Strlek. Zabraknie niestety wypożyczonego z Kielc do Veszprem rozgrywającego Pawła Paczkowskiego. „Paczas” dopiero rozpoczął regularne treningi z resztą drużyny po wielomiesięcznej rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego i jeszcze musi poczekać na swój debiut w barwach Veszprem.

Manuel Strlek w Kielcach grał przez siedem sezonów, dwukrotnie zajmując z nami trzecie miejsce w Final4 Ligi Mistrzów, a w 2016 roku tworząc z nami wielki kawałek historii, triumfując w tych rozgrywkach. Kibice zapamiętali „Manu” jako solidnego skrzydłowego, który niemal nigdy nie pudłował, zachwycał szybkością i techniką rzutu, a poza boiskiem także skromnością i serdecznością w stosunku do kibiców.

Vlad Cupara w Kielcach spędził tylko sezon, a mimo tego szybko zaskarbił sobie sympatię rzeszy kibiców. Serb miewał mecze, w których robił niesamowite rzeczy, m. in. wielkie spotkanie z PSG wygrane przez PGE VIVE Kielce w Hali Legionów 34:24. Przede wszystkim jednak zapadł w pamięć swoją otwartością, emocjonalnością i szczerymi reakcjami na boisku, dodatkowo motywowany charakterystycznym okrzykiem CU-PA-RA, inicjowanym przez kielecki młyn.

Bardzo się cieszę, że wracam do Kielc i będę mógł znowu zagrać w Hali Legionów przed jedną z najlepszych publiczności w świecie piłki ręcznej! – mówi „Cupi” – To będzie dla mnie szczególny dzień. Byłem w Kielcach tylko rok, ale to był wspaniały rok. Na pewno teraz będę czuł się inaczej, bo będę grał dla Veszprem, ale jestem przekonany, że atmosfera w hali będzie fantastyczna, jak zawsze!

Kielecka publiczność zawsze wspaniale wita w Hali Legionów byłych zawodników PGE VIVE Kielce i tak na pewno będzie też w najbliższą sobotę.