A.Karalok: Kibice byli dzisiaj lepsi od nas!
02.11.2019, 23:16
Komentarze

A.Karalok: Kibice byli dzisiaj lepsi od nas!

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Wielkie wydarzenie w Hali Legionów! W sobotę, 2 listopada, po raz pierwszy wygraliśmy w Kielcach z Telekomem Veszprem HC. Było to już szóste spotkanie z Mistrzami Węgier w naszej hali, w historii Ligi Mistrzów i dopiero teraz kielczanie zdołali pokonać u siebie rywali, 34:33. Nie udałoby się to, gdyby nie wspaniali kibice, którzy dopełnili wspaniałe sportowe widowisko najwyższym poziomem dopingu.

Doping był świetny! Bardzo za to dziękuję! – mówił po meczu Uladzislau Kulesh.

Dziękuję za tę wspaniałą atmosferę, czuliśmy jakby kibice cały mecz nieśli nas na rękach, w takich warunkach super się gra! – wtórował mu Alex Dujshebaev.

Kibice jak zawsze nam pomogli, wspierali nas cały mecz, gonili do przodu – dodał Arciom Karalok – Ja myślę, że oni byli dzisiaj nawet lepsi od nas!

Zawodnicy wspólnie podkreślali także wysoki poziom zaciętości meczu. Spotkanie niemal przez cały czas toczyło się bramka za bramkę i tylko momentami kielczanom udawało się odskoczyć na dwie, trzy, czy cztery trafienia.

To była walka o każdą piłkę, każdy centymetr boiska – mówił Uladzislau Kulesh – Piłka za piłkę, bez dużej przewagi, bardzo cieszę się z tej wygranej! Było bardzo trudno, gdy roztrwoniliśmy cztery bramki i musieliśmy je odzyskać. Chcieliśmy spokojnej końcówki, jednak goście stawiali opór i nie pozwolili na to.

Ten mecz na pewno dobrze się oglądało, był bardzo równy – przyznał Manuel Strlek – Straciliśmy dużo bramek, rozmawialiśmy o tym, że chcemy ich stracić mniej, grać spokojniej, ale nie udało nam się to. Cóż, sezon trwa dalej, gratuluję kielczanom, my będziemy dalej walczyć o kolejne punkty.

Kielczanie o kolejne punkty Ligi Mistrzów powalczą za tydzień, 9 listopada, w Skopje, a tymczasem, w najbliższy wtorek podejmą w Hali Legionów Zagłębie Lubin. Mecz Superligi odbędzie się o godz. 18:00, a bilety można kupować na eBilet.pl [LINK].