Wyszedł drugi numer magazynu #dawajDAWAJ!
20.11.2019, 14:23
News Poza boiskiem

Wyszedł drugi numer magazynu #dawajDAWAJ!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Anna Benicewicz-Miazga

W sezonie 2019/20 magazyn #dawajDAWAJ powrócił w nowej formule. Na ponad pięćdziesięciu stronach kibice znajdą jeszcze więcej treści, więcej wywiadów i więcej piłki ręcznej. Magazyn można bezpłatnie otrzymać na każdym meczu PGE VIVE Kielce w Hali Legionów. Partnerem magazynu jest Oficyna poligraficzna APLA.

Drugi numer odmienionego magazynu #dawajDAWAJ poświęcony został sentymentalnym powrotom do domów. W pierwszy weekend listopada do Hali Legionów zawitali Manuel Štrlek i Vladimir Cupara. Dla serbskiego bramkarza wspomnienia kieleckich kibiców wciąż są świeże, bo przecież zaledwie pół roku temu na rynku żegnały go setki gardeł, skandując jego nazwisko. Charakterystyczne CU-PA-RA znów wypełniło halę, a Vlad podzielił się z nami wrażeniami z nowego klubu, którego siedziba znajduje się zaledwie cztery godziny drogi od jego rodzinnego Belgradu.

W tym samym miejscu obecnie przebywa Paweł Paczkowski. Prawemu rozgrywającemu PGE VIVE na razie odpowiada rola handballowego obieżyświata, więc z wypożyczenia do Motoru Zaporoże przeszedł na wypożyczenie do Veszprem, gdzie wczoraj wreszcie wrócił na parkiet po kilkumiesięcznej rehabilitacji spowodowanej zerwaniem więzadła w kolanie. „Paczas” z wciągającą czytelnika mieszanką cierpkiej szczerości i humoru opowiada o coraz bardziej złożonej mozaice narodowości Mistrzów Węgier, obecnym stanie reprezentacji Polski i swoich szansach na rychły powrót do kadry.

Z wizytą do domu wpadł także Igor Karačić, który przy okazji meczu z Vardarem w hali Jane Sandanskiego został powitany przez rzesze uwielbiających go kibiców, a od kapitana Stojanche Stoilova – podobnie jak rok temu Alex Dujshebaev i Luka Cindrić – otrzymał pamiątkową koszulkę drużyny, w której spędził siedem lat.

Najdłuższy rozbrat z domem miał Krzysztof Paluch. Były zawodnik Iskry Kielce powrócił do naszego klubu w nowej roli po dwudziestu latach od zdobycia Mistrzostwa Polski. Trener przygotowania motorycznego zdradza tajniki treningów zawodników PGE VIVE i wspomina, jak poważna kontuzja spowodowała, że postanowił zrobić sprawić, by sportowcy nie musieli przechodzić tego, co on.

W numerze także m. in. ciekawy materiał o szkoleniu młodzieży w kieleckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, w której o rozwój młodych talentów dbają legendy klubu, Radosław Wasiak i Sławomir Szmal, kibicowska sonda na temat sezonu 2019/20 oraz wywiad z Tomaszem Gębalą. Rozgrywający minionego lata płocki kolor niebieski zdecydował się zamienić na żółty. Z utalentowanego chłopca przeistoczył się w dojrzałego człowieka gotowego na wyzwania europejskiego handballu i choć na razie długo nie zobaczymy go na boisku, to już możemy się cieszyć, że po wyleczeniu kontuzji zasili szeregi naszego zespołu.

Magazyn #dawajDAWAJ dostępny jest dla kibiców podczas każdego meczu PGE VIVE w Hali Legionów. Bezpłatnych egzemplarzy magazynu szukajcie w sklepie kibica, na ladach w holu oraz w specjalnych stojakach ustawionych w widocznych miejscach hali.