Kielczanie nominowani w plebiscycie Echa Dnia!
13.01.2020, 16:01
News Poza boiskiem

Kielczanie nominowani w plebiscycie Echa Dnia!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Pięciu zawodników PGE VIVE Kielce oraz trener Talant Dujshebaev nominowani w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Wielka gala odbędzie się 31 stycznia w Targach Kielce.

Jak co roku, wiele klubowych akcentów znalazło się w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, organizowanego przez Echo Dnia oraz inne kieleckie redakcje: Radio Kielce, TVP 3 Kielce, Gazetę Wyborczą i Radio eM. W walce o miano Najpopularniejszego Sportowca Roku 2019 udział bierze pięciu zawodników PGE VIVE Kielce: Andreas Wolff, Alex Dujshebaev, Blaž Janc, Arciom Karalok i Arkadiusz Moryto. Dodatkowo, o miano Trenera Roku 2019 rywalizuje trener Talant Dujshebaev.

Jury złożone z kieleckich dziennikarzy oraz kibice wspólnie wybiorą dziesięciu najpopularniejszych sportowców regionu oraz trzech trenerów. Głosowanie trwa do 17 stycznia, do godz. 21:30. Głosy można oddawać za pośrednictwem SMS-ów oraz strony internetowej. Więcej informacji TUTAJ [link].

O wynikach zdecydują głosy kapituły i kibiców. Laureatami plebiscytu zostaną ci sportowcy i trenerzy, którzy otrzymają najwięcej punktów z głosowania kibiców i kapituły. Siła głosów kibiców to 25 procent, a kapituły 75 procent. Plebiscytowa kapituła, jak co roku, dokona też dodatkowych wyróżnień. Wybierze trzy Świętokrzyskie Nadzieje, ale też Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasadora Regionu, Sportowca Niepełnosprawnego 2019 i Drużynę Roku 2019. 

Wielka gala, na której ogłoszone zostaną wyniki Plebiscytu odbędzie się w piątek, 31 stycznia, w Targach Kielce.