Po trzy punkty do Gdańska
11.02.2020, 07:55
Zapowiedź

Po trzy punkty do Gdańska

We wtorek, 18 lutego, o godz. 18:00, w ramach 21. serii PGNiG Superligi drużyna PGE VIVE Kielce zmierzy się na wyjeździe z zespołem Torus Wybrzeże Gdańsk. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji, przebieg spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem Statscore.

Nie ma czasu na odpoczynek po meczu Ligi Mistrzów z Montpellier. Kielczanie w niedzielę wieczorem wrócili do Kielc, w poniedziałek odbyli analizę wideo i trening, a dziś rano z samego rana wyjechali do Gdańska, gdzie o godz. 18:00 zmierzą się z drużyną Torus Wybrzeża.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów, w październiku, Mistrzowie Polski wysoko pokonali rywali w Hali Legionów 38:24. Wtedy też mierzyliśmy się z gdańszczanami tuż po meczu z Montpellier i zwycięstwo to dodało otuchy drużynie, która wcześniej doznała trzech porażek w krótkim czasie – z Francuzami, z Płockiem i z Porto. Tym razem mecz z Gdańskiem gramy bezpośrednio przed Porto i ważne będzie podtrzymanie rytmu, w który weszliśmy dobrymi pojedynkami z Orlen Wisłą Płock (wysoka, pewna wygrana 29:20) i Montpellier (minimalnie przegraliśmy na wyjeździe 24:25, a fenomenalny w bramce był Andreas Wolff).

W Gdańsku nie zobaczymy pełnego składu PGE VIVE Kielce. W Montpellier kontuzji kolana doznał Mariusz Jurkiewicz, wciąż problem z przywodzicielem ma Igor Karačić, ze względu na limit trzech zawodników spoza Unii Europejskiej pauzuje Doruk Pehlivan, a trener Talant Dujshebaev dodatkowo da odpocząć Andreasowi Wolffowi, Alexowi Dujshebaevowi i Blazowi Jancowi. W składzie znalazł się natomiast 18-letni Miłosz Wałach.

Mecz z Torus Wybrzeżem Gdańsk odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godz. 18:00. Przebieg spotkania można śledzić za pośrednictwem Statscore.