Projekt JoinBertus rośnie w siłę!
19.02.2020, 13:24
News Poza boiskiem

Projekt JoinBertus rośnie w siłę!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

Zapoczątkowany w listopadzie zeszłego roku przez Prezesa KS VIVE Handball Kielce S. A., Bertusa Servaasa, program networkingowy JoinBertus dynamicznie się rozwija! Regularnie dołączają do niego kolejni przedsiębiorcy, a w minionym tygodniu Pan Jacek Oworuszko, właściciel firmy Expres Dach, jako pierwszy Partner zwiększył swój udział w programie, decydując się na bardziej zaawansowany pakiet członkowski.

Nowatorski projekt JoinBertus to networkingowy program oparty na współdziałaniu biznesu, sportu i ekologii, który od początku istnienia cieszy się zainteresowaniem mediów i kibiców piłki ręcznej. Wszyscy, którzy interesują się sportem, wiedzą, że na poziomie profesjonalnym nie ma on racji bytu bez biznesu. Jednocześnie sport wzbogaca biznes na wielu płaszczyznach i pozwala na skuteczniejszą popularyzację ekologii.

Przygotowania do projektu rozpoczęły się w ostatnich miesiącach minionego roku, zaś od stycznia można śmiało powiedzieć, że program JoinBertus coraz bardziej rośnie w siłę! Jego głównym celem jest stworzenie wiodącej akademii piłki ręcznej w Europie oraz edukacja najmłodszych i przygotowanie ich do życiowej użyteczności poprzez sport. Jakie profity uzyskują Partnerzy projektu? Szereg wymiernych korzyści, m in. możliwość udziału w regularnie organizowanych, unikatowych spotkaniach networkingowych i wymianę kontaktów z przedsiębiorcami wielu branż, ale także rozbudowana oferta promocyjna poprzez Klub Sportowy VIVE Kielce i drużynę PGE VIVE Kielce.

Pan Jacek Oworuszko, właściciel firmy Expres Dach, dołączył do JoinBertus niemal na samym początku jego istnienia, a w minionym tygodniu jako pierwszy Partner zwiększył swój udział w programie, decydując się na bardziej zaawansowany pakiet członkowski. To wyraz zaufania i wiary w założenia programu, a dla jego twórców ogromny powód do dumy. Podczas podpisania nowej umowy Pan Jacek Oworuszko opowiedział o powodach związania się z projektem oraz korzyściach, jakie upatruje w nim dla swojej firmy.

~

Dariusz Ludwinek, program JoinBertus: Jakie przesłanki kierowały Panem, kiedy zdecydował się Pan na dołączenie do projektu JoinBertus?

Jacek Oworuszko, właściciel firmy Expres Dach oraz Partner projektu JoinBertus: Przede wszystkim projekt JoinBertus to coś nowego. Nie spotkałem się nigdy z takim programem i nie miałem okazji uczestniczyć w podobnym przedsięwzięciu. Z pewnością kluczowy okazał się również wpływ Pana Prezesa Bertusa Servaasa, który przedstawił mi założenia jego projektu i tym samym nakłonił mnie do udziału. Zadziałał tu jego autorytet. Pomyślałem, że skoro udało mu się odnieść tak wiele sukcesów w różnych dziedzinach, to zapewne i z JoinBertus będzie podobnie. Chciałem być częścią tego zwycięstwa.

Dołączając do projektu kierowałem się również chęcią pomocy dzieciom. JoinBertus to przedsięwzięcie, które finalnie ma w głównej mierze pomóc właśnie najmłodszym i budować ich przyszłość. Sam mam Syna, wiec doskonale rozumiem, jak ważna to kwestia.

Jakie korzyści dla swojej firmy widzi Pan w członkostwie w projekcie JoinBertus?

J. Oworuszko: Jest to cenna reklama dla mojej firmy Expres Dach. Klub VIVE Kielce jest postrzegany w Polsce i w Europie jako bardzo solidna marka. Podobnie jest z Panem Prezesem, który – jak już wspominałem – jest szanowany za swoje osiągnięcia i to co robi dla regionu. Tacy Partnerzy to dla mnie szansa na rozwój przedsiębiorstwa, większą liczbę kontraktów i klientów, ale również na rozwijanie się pod względem osobistym.

Projekt JoinBertus przewidział również wiele innych korzyści dla swoich Partnerów. Jedną z nich, szczególnie dla mnie istotną, jest możliwość poszerzenia kontaktów biznesowych. Jako Partner posiadam dostęp do danych kontaktowych wszystkich uczestników programu. Zaplanowane są również spotkania networkingowe, na których będę miał okazję osobiście poznać innych, inspirujących i doświadczonych Partnerów oraz omówić z nimi ważne dla projektu i biznesu kwestie.

Jakie są według Pana największe wartości projektu JoinBertus?

J. Oworuszko: Myślę, że ogromnie ważna jest tutaj pomoc dzieciom i młodzieży, którzy nie zawsze mogą liczyć na wsparcie np. państwa, rodziny. W wielu takich przypadkach konieczne jest zaangażowanie osób prywatnych. Musimy uczyć najmłodszych ważnych wartości, np. poprzez sport właśnie, aby nie ulegli oni pokusom współczesnego świata.

Kolejną ważną wartością projektu JoinBertus jest komunikacja między jego członkami – interesującymi ludźmi, przedsiębiorcami i ewentualnymi przyszłymi partnerami biznesowymi. Co najważniejsze komunikacja ta przyczynia się do realizacji wspaniałych celów, jak np. stworzenie wiodącej akademii piłki ręcznej w Europie.

W projekcie cenię sobie również możliwość bliższych relacji z Drużyną PGE VIVE Kielce, jej zawodnikami oraz fanami, np. dzięki organizowanym spotkaniom. Udział w programie JoinBertus pogłębia te relacje i przenosi je na inny poziom. 

Czy opowiadał Pan już innym osobom ze swojego środowiska o projekcie JoinBertus?

J. Oworuszko: Tak, rozmawiałem na temat projektu JoinBertus z kilkoma znajomymi osobami, w tym z mojej branży. Większość z nich była zaskoczona jego założeniami. Pytali mnie: „dlaczego dołączyłeś do takiego przedsięwzięcia?”.

Myślę, że ich reakcja wynikała z tego, że nie do końca zrozumieli oni projekt JoinBertus, jego zasady działania oraz cele, jakie chce osiągnąć. Mam nadzieję, że z czasem, jak JoinBertus będzie się rozwijał i coraz mocniej promował, również część osób z mojego środowiska dołączy do programu i wesprze realizację ważnych idei.

 

Z Panem Jackiem Oworuszko - właścicielem firmy Expres Dach Pokrycia dachowe oraz członkiem projektu JoinBertus – rozmawiał Dariusz Ludwinek, specjalista ds. marketingu VIVE Textile Recycling.