Z marszu na Kwidzyn!

• Agata Pakuła

• Patryk Ptak

Patryk_Ptak

W sobotę, 22 lutego, o godz. 16:00, w ramach 22. serii PGNIG Superligi drużyna PGE VIVE Kielce zmierzy się w kieleckiej hali z zespołem MMTS Kwidzyn. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji, przebieg spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem Statscore.

Zawodnicy nie mają czasu na odpoczynek po czwartkowym starciu z HC Motorem Zaporoże. Ledwo usłyszeliśmy gwizdek kończący wyjazdowe spotkanie, a już w sobotę, o godz. 16:00, na kieleckim parkiecie podopieczni Talanta Dujshebaeva podejmą drużynę MMTS Kwidzyn.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów, w październiku, PGE VIVE wysoko pokonało rywali (40:22). Mecz z Kwidzynem był pierwszym spotkaniem po przerwie na zgrupowania kadr narodowych.  Wówczas swoje mocne strony pokazała kielecka młodzież – Miłosz Wałach bronił z 54% skutecznością, a skrzydłowy Cezary Surgiel zdobył trzy bramki.

Spotkanie to nie będzie łatwe, ponieważ zespół wróci do Kielc dopiero dziś wieczorem. Krótka przerwa pomiędzy meczami nie stanowi jednak dużego zmartwienia dla naszej drużyny.

Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego rytmu. Wracamy w piątek, ten dzień będzie wolny, nie będzie żadnego treningu bo w zasadzie nie ma kiedy go zrobić, a w sobotę z marszu idziemy na Kwidzyn. Gramy po dwa mecze w tygodniu i myślę, że i tym razem nie będzie problemu – mówi Mateusz Kornecki.

W jutrzejszym meczu nie zobaczymy wszystkich zawodników drużyny Mistrzów Polski. W protokole zabraknie m.in. kontuzjowanych: Mariusza Jurkiewicza oraz Tomasza Gębali. W składzie znaleźli się natomiast Miłosz Wałach oraz Cezary Surgiel. Najprawdopodobniej szansę na debiut w zespole dostanie osiemnastoletni obrotowy Filip Zdziech.

Mecz z MMTS-em Kwidzyn odbędzie się w sobotę, 22 lutego, o godz. 16:00. Przebieg spotkania można śledzić za pośrednictwem Statscore.