Dziesięć bramek przewagi w Lubinie
25.02.2020, 20:27
Mecz

W meczu 23. serii PGNiG Superligi drużyna PGE VIVE Kielce wygrała z Zagłębiem Lubin 35:25. W drugim spotkaniu z rzędu na parkiet wybiegli trzej juniorzy: Miłosz Wałach, Cezary Surgiel i Filip Zdziech. W spotkaniu nie wystąpili Andreas Wolff, Alex Dujshebaev, Igor Karacić, Blaz Janc, Artsem Karalek, Mateusz Jachlewski oraz kontuzjowani Mariusz Jurkiewicz i Tomasz Gębala.

MKS Zagłębie Lubin – PGE VIVE Kielce 25:35 (10:18)

MKS Zagłębie Lubin: Schodowski, Wiącek – Borowczyk, Chychykało, Pawlaczyk, Tokaj, Kupiec, Dudkowski, S. Gębala, Bogacz, Sroczyk, Marciniak, Hajnos, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko

PGE VIVE Kielce: Kornecki, Wałach – Kulesh, D. Dujshebaev, Vujović, Lijewski, Surgiel, Pehlivan, Fernandez, Moryto, Zdziech, Aginagalde, Guillo

Podopieczni Talanta Dujshebaeva do Lubina pojechali w trzynastu. Dzięki dobrej postawie w sobotnim meczu z Kwidzynem ponownie do składu załapali się trzej juniorzy – Miłosz Wałach, Cezary Surgiel i Filip Zdziech. Szkoleniowiec PGE VIVE dał tym razem odpocząć Andreasowi Wolffowi, Alexowi Dujshebaevowi, Igorowi Karaciciowi, Blazowi Jancowi, Artsemowi Karalekowi i Mateuszowi Jachlewskiemu.

W bramce kielczan rozpoczął Mateusz Kornecki. Nasz bramkarz pięć dni temu zanotował świetny występ z Motorem Zaporoże, w którym obronił 20 (!) rzutów rywali, co przełożyło się na skuteczność 43%. W spotkaniu z Lubinem również radził sobie bardzo dobrze – pierwszą połowę zakończył ze skutecznością 41%. W polu gry natomiast rządzili skrzydłowi – Arkadiusz Moryto i Angel Fernandez, którzy wspólnie zdobyli osiem z osiemnastu bramek Mistrzów Polski w pierwszych trzydziestu minutach gry, po których prowadziliśmy 18:10.

W drugiej połowie wciąż prym w ataku wiedli Arek Moryto i Angel Fernandez. W obronie natomiast szybko, bo po zaledwie trzech minutach od wznowienia gry, czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Romaric Guillo. Kielczanie kontrolowali przebieg spotkania, więc wkrótce Mateusza Korneckiego w bramce zastąpił Miłosz Wałach. Zgodnie z planem drużyna PGE VIVE Kielce pokonała Zagłębie Lubin 35:25.