Paweł Paczkowski z nowym kontraktem
07.03.2020, 15:22
News

Paweł Paczkowski z nowym kontraktem

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Grzegorz Trzpil
  • Foto

Grzegorz Trzpil

Rozgrywający PGE VIVE Kielce, wypożyczony aktualnie do Telekomu Veszprem HC, Paweł Paczkowski przedłużył kontrakt z KS VIVE Kielce Handball S. A.! Zawodnik po zakończeniu sezonu 2019/20 nie wróci jednak do Kielc, ale zostanie wypożyczony do innej drużyny.

Leworęczny rozgrywający jest zawodnikiem PGE VIVE od 2014 roku. Po podpisaniu pierwszego kontraktu z naszym klubem został na jeden sezon wypożyczony do francuskiej Dunkierki, następnie przez dwa sezony grał w Kielcach, zdobywając po dwa mistrzostwa i Puchary Polski (2015 i 2016) oraz wygrywając Ligę Mistrzów (2016). W sezonach 2017/18 i 2018/19 trafił na kolejne wypożyczenie, do ukraińskiego Motoru Zaporoże, a później na kolejne, do węgierskiego Telekomu Veszprem, gdzie gra w obecnym sezonie. Ze względu na poważną kontuzję - zerwanie więzadła w kolanie - której Paczas nabawił się w maju ubiegłego roku, zawodnik zadebiutował w barwach Veszprem dopiero w listopadzie.

Paweł Paczkowski w marcu przedłużył kontrakt z KS VIVE Handball Kielce S. A., wiążąc się z klubem do 2024 roku. Jednocześnie, od przyszłego sezonu rozgrywający na dwa lata zostanie wypożyczony do Mieszkowa Brześć.