Komunikat w sprawie organizacji meczów z udziałem drużyny PGE VIVE Kielce
10.03.2020, 15:54
News

Komunikat w sprawie organizacji meczów z udziałem drużyny PGE VIVE Kielce

W związku z decyzją organów administracyjnych w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi podjęła decyzję o dalszym prowadzeniu rozgrywek bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania. 

Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zastosowania się do niniejszej decyzji. Podjęte kroki są związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i koniecznością ograniczenia skupisk ludzkich.

Wszystkie mecze PGNiG Superligi odbędą się zgodnie z zaplanowanym terminarzem. Transmisje z wybranych spotkań kibice będą mogli zobaczyć na antenach TVP Sport, tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport.  Superliga Sp. z o.o. w porozumieniu z klubami stara się o organizację transmisji ze wszystkich meczów ligowych.

W związku z powyższym Klub Sportowy VIVE Kielce informuje, że wszystkie nadchodzące mecze drużyny PGE VIVE Kielce w Hali Legionów odbędą się bez udziału publiczności. Karnetowicze, którzy podczas minionego spotkania ligowego z Chrobrym Głogów zakupili wejściówki na mecz z Celje, proszeni są o stawianie się w siedzibie klubu przy ul. Robotniczej 5 od poniedziałku, 16 marca, w celu otrzymania zwrotu wpłaconych środków. Biuro czynne jest w godzinach 8-16.

Wszyscy znamy dzisiejsze decyzje polskiego rządu dotyczące odwołania imprez masowych, Klub Sportowy VIVE Kielce oczywiście dostosuje się do nich i najbliższe mecze w Hali Legionów – zarówno z Piotrkowianinem 17 marca, jak i z Celje Pivovarna Lasko 28 marca – odbędą się bez udziału widowni – informuje dyrektor marketingu PGE VIVE Kielce, Paweł Papaj – Jest to niełatwa decyzja, odgórnie nam narzucona, natomiast sami zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie jest na całym świecie, a z każdym dniem nasila się w Polsce. Zdrowie naszych kibiców i zawodników jest najważniejsze. Wybiegamy także w przyszłość, myślimy o wyjeździe do Celje. Wiemy już, że w Słowenii mecz również będzie rozegrany przy pustych trybunach. Mamy zaplanowany lot do Lublany, ale rozważamy także opcję, by zawodnicy pojechali do Celje autokarem.

O ewentualnych nowych postanowieniach w sprawie rozgrywek z udziałem drużyny PGE VIVE Kielce będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem klubowych kanałów komunikacji.