PGE VIVE Kielce najchętniej oglądaną drużyną PGNiG Superligi!
03.04.2020, 11:41
News Poza boiskiem

PGE VIVE Kielce najchętniej oglądaną drużyną PGNiG Superligi!

  • Materiały prasowe PGNiG Superligi
  • Tekst

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Spotkania PGNiG Superligi transmitowane za pośrednictwem telewizji zanotowały ogromny wzrost oglądalności w zakończonym niedawno sezonie 2019/2020. Mecze we wszystkich kanałach obejrzało łącznie 3 094 556 widzów, z czego 2 871 404 na kanale TVP Sport. Najwięcej kibiców przyciągnęły przed telewizory mecze drużyny PGE VIVE Kielce, które były najczęściej transmitowanymi spotkaniami w lidze.

Od sezonu 2019/2020 rozgrywki PGNiG Superligi można oglądać na antenie TVP Sport, stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Wybrane spotkania transmitowane są również w lokalnych kanałach Telewizji Polskiej. Zakończone rozgrywki to 54 przeprowadzone transmisje meczów – 44 na kanale TVP Sport, 9 TVP Opole i 1 TVP Rzeszów. Najwięcej kibiców piłki ręcznej zgromadziło przed ekranami nasze wyjazdowe spotkanie z Orlen Wisłą Płock, którego widownia, 9 października 2019 roku, wyniosła 166 124 osób. Mimo zakończenie rozgrywek przed fazą finałową, oglądalność meczów w telewizji wzrosła aż o 706% w porównaniu z całym ubiegłym sezonem.

Ogromny wzrost

Średnio każdy z transmitowanych meczów na antenie TVP Sport śledziło 65 259 widzów. To aż o 1110% więcej niż w sezonie 2018/2019, gdy średnia wynosiła 5 389 widzów. Łączna oglądalność 44 spotkań wyniosła 2 871 404 widzów. Nastąpił wzrost oglądalności o 706% w porównaniu z całym sezonem wcześniejszym. Wtedy 69 transmisji obejrzało 371 857 osób. Dzięki temu, PGNiG Superliga awansowała z dziesiątej, na czwartą pozycję wśród najchętniej oglądanych lig sportowych w Polsce w telewizji.

Znaczne zwiększenie oglądalności i zasięgów rozgrywek było strategicznym celem zarządu Superliga sp. z o.o. przed sezonem 2019/2020. Oglądalność to kluczowy wskaźnik umożliwiający rozliczenie sponsoringu. Tylko odpowiednio wysokie liczby pozwalają utrzymać umowy sponsorskie czy podpisywać nowe kontrakty. Jesteśmy dumni, że ligowa piłka ręczna była tak licznie oglądana w polskich domach. To nas mobilizuje do jeszcze cięższej pracy nad kolejnymi projektami, które mają bardziej zwiększyć zainteresowanie rozgrywkami. Kolejne planujemy oddać już na początku sezonu 2020/2021. Jako liga jesteśmy dziś w zupełnie innym miejscu niż rok temu, a planujemy być jeszcze dalej – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że PGE VIVE Kielce jest tak medialną drużyną, którą chcą oglądać widzowie TVP Sport. Myślę, że to pokazuje, że PGE VIVE Kielce jako zespół oraz Kielce jako miasto są wspaniałymi ambasadorami piłki ręcznej w Polsce. Serdecznie dziękuję TVP Sport za promowanie naszej dyscypliny i wspólny wysiłek w walce o jej lepszą kondycję. Jestem przekonany, że piłka ręczna ma jeszcze większy potencjał i w kolejnych latach jej oglądalność będzie rosła jeszcze bardziej – dodaje prezes KS VIVE Handball Kielce S. A., Bertus Servaas.

Nowe kanały dotarcia

Na mocy nowej umowy z Telewizją Polską S.A., mecze nietransmitowane przez kanał TVP Sport, mogły być również pokazywane w lokalnych stacjach TVP. Z tej okazji skorzystał wielokrotnie kanał TVP Opole, który przeprowadził transmisję z 9 meczów z udziałem KPR Gwardia Opole. Mecze te obejrzało łącznie 73 095 widzów, średnio 8 122 każdy. Jeden mecz transmitował również TVP Rzeszów, który zgromadził 6 113 odbiorców.

Wszystkie transmitowane przez TVP spotkania można było obejrzeć również w mediach elektronicznych - poprzez stronę internetową tvpsport.pl oraz aplikację mobilną TVP Sport. Dostęp do nich był również przez nową witrynę pgnig-superliga.pl. Łączny wynik oglądalności w tych mediach to 93 459 odsłon. Dodatkowym kanałem do młodszej grupy fanów piłki ręcznej były transmisje w serwisie YouTube, które zostały uruchomione na stałe od lutego 2020 i przyniosły 50 485 wyświetleń. Łączna oglądalność we wszystkich serwisach i antenach to 3 094 556 odbiorców w sezonie 2019/2020.

TOP 10 najliczniej oglądanych meczów PGNiG Superligi