Komunikat w sprawie wynagrodzeń zawodników
17.04.2020, 14:32
News Poza boiskiem

Komunikat w sprawie wynagrodzeń zawodników

W obliczu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i jego konsekwencjami KS VIVE Handball Kielce S. A. zawarła porozumienie dotyczące wynagrodzeń ze wszystkimi zawodnikami drużyny PGE VIVE Kielce zakontraktowanymi na sezon 2019/20 oraz trenerami Talantem Dujshebaevem i Urošem Zormanem. Pensje za zgodą stron zostaną obniżone. Szczegóły pozostają wewnętrzną sprawą klubu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że szybko i konkretnie udało nam się przeprowadzić rozmowy z zawodnikami i trenerami – informuje Prezes KS VIVE Handball Kielce S. A., Bertus Servaas – Ich postawa w trakcie rozmów napawa mnie dumą. Nie było dyskusji, wszyscy zawodnicy jak jeden mąż stanęli po stronie klubu, a ja po raz kolejny przekonałem się, że stanowimy jedną wielką rodzinę. Sytuacja w tym sezonie jest jasna. Jestem umówiony z zawodnikami na kolejne rozmowy, dotyczące przyszłego sezonu, za około trzy, cztery tygodnie, gdy będziemy mieli więcej informacji na temat naszych finansów. Muszę najpierw zorientować się w sytuacji mojej firmy i możliwości pozyskiwania funduszy z innych źródeł. Teraz jednak najbardziej cieszę się z tego, że mamy porozumienie z zawodnikami. Bardzo dziękuję im i trenerom za ich postawę.

Szczegóły obniżki wynagrodzeń pozostają wewnętrzną sprawą klubu. O kolejnych postanowieniach będziemy informować w naszych mediach.