Zapraszamy do sportowej klasy czwartej!
11.05.2020, 13:45
News Poza boiskiem

Zapraszamy do sportowej klasy czwartej!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Klub Sportowy VIVE Kielce oraz Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach prowadzą zapisy do klasy czwartej o profilu sportowym na rok szkolny 2020/21. Zapraszamy rodziców chłopców zainteresowanych piłką ręczną do kontaktu z trenerami KS VIVE Kielce oraz sekretariatem szkoły.

Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy skończyli klasę trzecią i teraz będą kontynuować naukę w klasie czwartej, do naszej klasy sportowej, gdzie będziemy rozwijać talent piłki ręcznej – zachęca Dominik Żyła, trener grup młodzieżowych w Klubie Sportowym VIVE Kielce i nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 39 w Kielcach - Będziemy uczyć się tej dyscypliny od podstaw. Zapraszamy każdego, kto ma chęci do tego, by z nami trenować.

Szkoła Podstawowa nr 39 znajduje się na Słonecznym Wzgórzu, przy ul. M. Krzyżanowskiej 8 w Kielcach. Placówka ta od lat współpracuje z Klubem Sportowym VIVE Kielce. Wychowania fizycznego uczą tam m. in. trenerzy żółto-biało-niebieskich grup młodzieżowych, a zawodnicy seniorskiej drużyny PGE VIVE Kielce odwiedzają uczniów podczas lekcji, a od czasu do czasu nawet prowadzą specjalne treningi. Program klas sportowych różni się od programu podstawowego zwiększoną liczbą godzin WF-u.

W takich klasach mamy dziesięć godzin WF-u tygodniowo, czyli codziennie przez dwie godziny bawimy się w sport – wyjaśnia trener Dominik Żyła – Uczymy się przede wszystkim piłki ręcznej, ale także innych dyscyplin zgodnie z programem nauczania, jaki obowiązuje w klasie czwartej.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do czwartej klasy o profilu piłki ręcznej prosimy o kontakt:

  • w sprawach organizacyjnych – z sekretariatem SP nr 39, pod numerem 41 36 76 795,
  • z ewentualnymi pytaniami o szczegółowy program trenowania piłki ręcznej – z trenerami: Aleksandrem Litowskim (kom.: +48 664 123 723), Pawłem Grecakiem (kom.: + 48 609 932 668), Dominikiem Żyłą (kom.: +48 600 031 307).