Wsparcie dociera z wielu stron! Trwa zbiórka na zrzutka.pl
22.06.2020, 11:14
News Poza boiskiem

Wsparcie dociera z wielu stron! Trwa zbiórka na zrzutka.pl

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Tomasz Fąfara
  • Foto

Tomasz Fąfara

Trwa zbiórka środków finansowych na sezon 2020/21 na zrzutka.pl. W ciągu pierwszych kilku dni zebraliśmy ponad 150.000 zł! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy już wzięli udział w akcji. Dzięki Wam wciąż jesteśmy w grze!

Read the English version

29 maja 2016 roku, kwadrans przed końcem finałowego meczu Ligi Mistrzów z Veszprem, gdy przegrywaliśmy 19:28, nikt już w nas nie wierzył. Dziewięć bramek straty? Piętnaście minut do końca? Zawodnicy mogli ze spuszczonymi głowami zejść z boiska i pewnie wielu tak właśnie by zrobiło.

Ale kielczanie dokonali niemożliwego, dając najlepszy przykład tego, jak walczyć o marzenia. W kilkanaście minut odrobili tę ogromną stratę, a po chyba najbardziej emocjonującym pojedynku w historii Ligi Mistrzów, zostali pierwszą polską drużyną, która – ledwie stojąc na nogach z wyczerpania – wzniosła do góry trofeum tonąc w strugach złotego konfetti. Stając się dumą nie tylko Kielc i regionu świętokrzyskiego, ale całej Polski.

Teraz kolej na nas. Teraz my rozgrywamy swój mecz. Teraz my walczymy o to, by po kryzysie, który spowił świat sportu, móc pozostać na najwyższym poziomie i dawać naszym kibicom kolejne wielkie emocje i kolejne powody do dumy.

Nasz kwadrans ma 60 dni, a od zwycięstwa dzieli nas 2,5 mln złotych. I tak, jak cztery lata temu, wielu od razu powie, że to niemożliwe. Wielu nie będzie mogło pozwolić sobie na wsparcie naszej drużyny i w obecnej sytuacji to w pełni zrozumiałe. Wiemy jednak, że tak jak i na boisku, tak i poza nim mamy zespół wspaniałych ludzi, na których zawsze możemy liczyć.

Prosimy Was o pomoc. Taką, na jaką każdy z Was może sobie pozwolić. Każda drobna suma, każde udostępnienie i nagłośnienie naszej akcji, będzie dla nas ogromnym wsparciem. Wierzymy w to, że razem uda nam się wygrać mecz o piłkę ręczną w Kielcach.

Jak możesz pomóc:

  • jeśli możesz – wpłać dowolną kwotę, wspierając naszą zrzutkę. Za wpłatę minimum 150 zł otrzymasz od nas wyjątkowy certyfikat poświadczający Twój udział w meczu o piłkę ręczną w Kielcach,
  • udostępnij link do zbiórki: www.zrzutka.pl/kielcehandball w swoich mediach społecznościowych, opowiedz o niej znajomym – może inni również dołączą do naszej akcji.

Bez względu na wszystko – dziękujemy Ci za Twój czas!

W ciągu pierwszych pięciu dni zebraliśmy kwotę ponad 150.000 zł! Pomoc dociera z różnych stron, a niektóre wpłaty wywołują wzruszenie. Wśród osób, które wspierają nas w tym trudnym momencie są nasi byli zawodnicy, radni, uczniowie kieleckich szkół, kibice Wisły Płock, a nawet Hania Terlecka, która jeszcze niedawno sama potrzebowała pomocy! Ogromnie dziękujemy za każdą najmniejszą wpłatę, udostępnienie naszej akcji oraz każde dobre słowo, które otrzymaliśmy. Czas biegnie nieubłaganie, przed nami jeszcze duża suma do zebrania, ale wierzymy, że damy radę!

 

O zbiórce:

  • akcja zbiórki to jedna z kilku możliwości wsparcia KS VIVE Kielce w trudnym okresie kryzysu spowodowanym pandemią koronawirusa, dedykowana głównie kibicom i wszystkim sympatykom piłki ręcznej w Polsce,
  • jednocześnie klub prowadzi sprzedaż karnetów na sezon 2020/21 oraz aktywnie poszukuje sponsorów i wszelkich innych możliwości finansowania,
  • w klubie został poczyniony szereg oszczędności, mających na celu dostosowanie budżetu do realiów funkcjonowania profesjonalnego sportu w nowej rzeczywistości,
  • zebrana kwota zostanie przeznaczona na utrzymanie budowanego przez lata poziomu sportowego, możliwość rywalizowania z najlepszymi drużynami Europy w Lidze Mistrzów i bycia dumą nie tylko Kielc, ale i całego kraju.