Doruk Pehlivan wypożyczony do Minden!
06.07.2020, 15:08
News

Doruk Pehlivan wypożyczony do Minden!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Lewy rozgrywający drużyny PGE Kielce został wypożyczony do niemieckiego zespołu GWD Minden. Turecki zawodnik spędzi tam na pewno sezon 2020/21, z możliwością przedłużenia wypożyczenia na kolejny rok.

Decyzja o wypożyczeniu Doruka została ogłoszona podczas konferencji prasowej 17 czerwca. Wtedy nie było jeszcze jednak wiadomo, do którego klubu trafi. Ostatecznie zawodnik będzie reprezentował barwy drużyny grającej w Bundeslidze, GWD Minden.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, ale koniec końców uważam, że to bardzo dobry ruch dla mnie, by zagrać w Bundeslidze – komentuje Doruk Pehlivan – To dla mnie możliwość zyskania nowego doświadczenia! W Kielcach nie dostawałem zbyt dużo czasu na parkiecie, liczę na to, że w Minden to się zmieni.

Doruk cieszy się, że będzie mógł rywalizować w najlepszej lidze piłki ręcznej na świecie, za jaką uważana jest Bundesliga.

W każdym meczu będę grał z wymagającymi przeciwnikami. Jeśli będę mógł grać często, to będę dużo lepszy. Moim głównym celem będzie praca nad pewnością siebie, bo jej mi zdecydowanie brakowało w Kielcach. Minden to dobra drużyna, posiadająca młody skład, dobrego trenera i dobrych zawodników – dodaje Doruk.

Rozgrywający do Niemiec wyjedzie lada moment ze względu na wcześnie rozpoczynający się tam okres przygotowawczy.