Co o nas piszą? Media przed rozpoczęciem sezonu 2020/21!
14.07.2020, 14:05
News Poza boiskiem

Co o nas piszą? Media przed rozpoczęciem sezonu 2020/21!

  • Karolina Zielonka
  • Tekst

W ostatnich tygodniach w klubie wiele się działo! Pandemia jak w niemal każdej innej branży, odbiła się także na kondycji organizacji sportowych, a przez to okres teoretycznie spokojnych wakacji obfitował w wydarzenia. Nic nie umknęło uwadze mediów, które sprawiły, że o PGE Kielce było głośno.

17 czerwca do publicznej wiadomości podano fakt o wycofaniu się po osiemnastu latach ze sponsoringu tytularnego klubu firmy VIVE. Prezes Bertus Servaas podczas oficjalnej konferencji wyjaśnił powody tej trudnej decyzji, a w mediach zawrzało.

Dziennikarze jednym głosem orzekli, że sytuacja, która zaistniała w naszym klubie to trzęsienie ziemi (1) zmieszane z  rewolucją (2), która wpłynie na kielecką piłkę ręczną, co zaznaczył m.in. Kamil Kołsut na stronie Rzeczpospolita (3). Gdy część mediów skupiła się na wycofaniu firmy VIVE ze sponsorowania żółto-biało-niebieskich, redaktor Przeglądu Sportowego, Wojciech Osiński, podkreślał pozytywy (4). Zaznaczył, że należymy do nielicznego grona polskich drużyn grających w Lidze Mistrzów, a także pochwalił prezesa Servaasa za to, co przez lata stworzył w Kielcach.

(…) trzymam kciuki za kielecki projekt, a do Servaasa mam naprawdę duży szacunek, choć nieraz ostro się ścieraliśmy. Bo zbudować praktycznie w pojedynkę i bez wielkiego jednoźródłowego kapitału klub, który wygrywa Champions League i od dekady jest wśród najlepszych, to jest naprawdę mistrzostwo świata. Oby znów mu się udało.

Większość handballowego środowisko dotknęła sytuacja, w jakiej znaleźli się żółto-biało-niebiescy. Gdy tylko na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków dla naszego zespołu, ponownie z pomocą w rozgłośnieniu całego przedsięwzięcia ruszyli dziennikarze z różnych redakcji.

Na portalach społecznościowych i stronach internetowych systematycznie pojawiały się (i wciąż pojawiają!) tytuły związane z PGE Kielce. Udostępnianie postów, kolejne artykuły na temat zbiórki rozgłośniają całą akcję wśród jeszcze szerszego grona odbiorców i dają szansę na zdobycie kolejnych funduszy dla odbudowania klubu.

Jak dołączyć do zbiórki informował m.in. Superexpress (5). TVP SPORT (6), TVP 3 Kielce (7) oraz Echo Dnia Kielce (8) na bieżąco piszą o postępach w akcji i sumach jakie udało nam się już wspólnie zebrać.

W pomoc dla klubu włączyli się nie tylko kibice, ale także osoby z nim związane. Redakcja WP SportowychFaktów (9) informowała, że groszem rzucili m.in. nasi byli zawodnicy, Filip Ivić i Mariusz Jurasik (później zrobili to także np. Daniel Żółtak, Tobias Reichmann, Paweł Podsiadło, Thorir Olafsson, Krzysztof Lijewski, Arkadiusz Moryto).

Ale kwestie sponsorskie i zrzutka to nie jedyne tematy, które obecnie dotyczą klubu. Czym bliżej początku sezonu, tym bardziej dziennikarze skupiają się także na sprawach sportowych, ukazując jak będzie wyglądał skład drużyny w nowym sezonie. Media dużo piszą o transferach. Szerokim echem odbiło się przejście do Kielc Michała Olejniczaka. Ciekawie do tematu podeszły m. in. polskie Sportowe Fakty (10) i niemiecki handball-world.news (11). Obie redakcje stwierdziły, że to jeden z najbardziej obiecujących transferów tego sezonu w ekipie Talanta Dujshebaeva. Media przypomniały również o Islandczykach, Haukurze Thrastarsonie i Sigvaldim Gudjonssonie, którzy przyjadą do Kielc pod koniec lipca (12).

9 lipca 2020 roku dotarła do nas niezwykle pozytywna wiadomość. Dziką kartę na grę w Mistrzostwach Świata 2021 otrzymała reprezentacja Polski. Od razu o tym fakcie rozpisały się sportowe media, m.in. WP Sportowe Fakty (13), TVP Sport (14) czy Interia.pl (15). Dziennikarze jednogłośnie stwierdzili, że to ogromna szansa dla reprezentacji Polski, a także test przed Mistrzostwami Świata 2023, które odbędą się w naszym kraju i Szwecji.

Jest duża szansa, że w MŚ 2021 wystąpi wielu zawodników PGE Kielce. Na podstawie wcześniejszych powołań, w turnieju mogą wystąpić: z Polski – Arkadiusz Moryto, Tomasz Gębala, Mateusz Kornecki, Michał Olejniczak, Szymon Sićko, z Niemiec – Andreas Wolff, z Francji – Nicolas Tournat, z Islandii – Haukur Thrastarson i Sigvaldi Gudjonsson, z Hiszpanii – Daniel Dujshebaev, Alex Dujshebaev, Angel Fernandez, z Białorusi – Artsem Karalek i Uladzislau Kulesh.

Raz jest dobrze, raz trochę gorzej, ale cieszy fakt, że media zawsze są z nami. Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon przyniesie wiele ciekawych tematów, które przyniosą kibicom ogrom pozytywnych emocji.