Gotowi na nowy sezon!
05.08.2020, 15:34
Poza boiskiem

Gotowi na nowy sezon!

Sezon 2020/21 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczasowe. W kwestiach organizacyjnych klub będzie czekał szereg zaleceń i restrykcji, których trzeba będzie przestrzegać. Wszystko po to, by zapewnić ochronę zdrowia i życia uczestnikom rozgrywek oraz kibicom na trybunach.

PGNiG Superliga wystosowała na sezon 2020/21 specjalny protokół sanitarno-epidemiologiczny z nowymi zasadami bezpieczeństwa dla zawodników, członków sztabów szkoleniowych, medycznych oraz pracowników klubu. Wyznacza on także zasady przygotowania hali, widowiska sportowego oraz zapewnienia bezpieczeństwa kibicom. Nowe zasady mają pozwolić na zapewnienie ochrony zdrowia i życia biorących udział w rozgrywkach oraz kibicom znajdującym się na trybunach.

W protokole znajduje się m.in. informacja o obowiązkowych badaniach na COVID-19 dla drużyn PGNiG Siperligi, które odbędą się dwukrotnie: 16 sierpnia oraz tuż przed rozpoczęciem sezonu, 26 sierpnia. Wszyscy pracownicy klubu, zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego już teraz korzystają z aplikacji ProtegoSave, która pozwala na bieżąco kontrolować stan zdrowia całego zespołu – każdy codziennie musi wypełnić specjalny dziennik aktywności, odnotowując niepokojące objawy oraz wyszczególniając miejsca, w których przebywa wraz z ludźmi, z którymi się spotyka.

Klub Sportowy VIVE Kielce podjął także wszelkie działania mające przygotować Halę Legionów do meczów w nowym sezonie. Stosując się do protokołu PGNiG Superligi obiekt został wyposażony w dozowniki środków dezynfekujących firmy CleanAccess, które znajdują się przy każdym wejściu do hali. Kibic wchodzący na mecz każdorazowo zostanie poddany badaniu temperatury ciała, będzie miał obowiązek zdezynfekowania dłoni oraz założenia maseczki do zakrycia nosa i twarzy.

Protokół sanitarno-epidemiologiczny można znaleźć na stronie PGNiG Superligi [LINK].