15.08.2020, 13:42

W finale Memoriału A. Weryńskiego z Azotami Puławy!

Drużyna Łomża Vive Kielce wygrała oba dotychczasowe mecze VIII Memoriału Antoniego Weryńskiego w Mielcu. W pierwszym Mistrzowie Polski pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 42:25, a w drugim ekipę Tatrana Preszów 33:29. W finale kielczanie zmierzą się z Azotami Puławy, których kapitanem od tego sezonu jest były kapitan i wieloletni zawodnik zespołu Łomża Vive Kielce, Michał Jurecki.

W pierwszym dniu turnieju, w piątek, 14 sierpnia, kielczanie zagrali tylko jeden mecz, w którym pewnie pokonali podopiecznych Bartosza Jureckiego, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 42:25. Dziś dwukrotnie wychodzą na parkiet. O godz. 11:20 ekipa Łomża Vive Kielce wygrała swoje pierwsze spotkanie tego dnia, z Tatranem Preszów. Oglądając początek tego meczu w ogóle nie odnosiło się wrażenia, że jest to sparing. Akcje obu ekip toczyły się z dużą szybkością i dynamiką, a na twarzach zawodników malowało się zacięcie rodem z meczu ligowego o dużą stawkę. Nic dziwnego – w ekipie Łomża Vive Kielce, poza Krzysztofem Lijewskim i Uladzislauem Kuleshem, rozpoczęła sama młodzież oraz nowi zawodnicy, którzy trenerowi Dujshebaevowi muszą pokazać się z jak najlepszej strony – Michał Olejniczak, Cezary Surgiel, Sebastian Kaczor, Sigvaldi Gudjonsson i Miłosz Wałach.

W drużynie Tatrana bardzo dobrze sprawował się bramkarz, Igor Chupryna, który regularnie powstrzymywał rzuty naszych zawodników z „czystych” pozycji. Przekonali się o tym przede wszystkim Sigvaldi Gudjonsson i Vlad Kulesh. Po stronie Mistrzów Polski Miłosz Wałach też robił swoje, co jakiś czas blokując potężne rzuty rywali, a także rzuty karne. Spotkanie było wyrównane, po dwudziestu minutach prowadziliśmy minimalnie 11:10. W toku pierwszej połowy nastąpiły zmiany kadrowe, na boisku pojawiali się kolejni gracze, a po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 16:12 na naszą korzyść.

W drugiej połowie kielczanie na początku „odskoczyli” rywalom i kontrolowali przebieg spotkania. Dopiero w samej końcówce Tatran odzyskał nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale zdecydowało doświadczenie Mistrzów Polski, którzy dołożyli na swoje konto kolejne zwycięstwo 33:29.

MECZ 1

Łomża Vive Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 42:25 (22:9)

Łomża Vive Kielce: Wałach, Wolff, – Surgiel 3, Fernandez 1, Gębala 1, Kulesh 2, Sićko 1, D. Dujshebaev 4, Karačić 2, Olejniczak 1, A. Dujshebaev, Lijewski 1, Vujović 5 (1), Gudjonsson 5 (1), Moryto 4, Karaliok 6, Kaczor 3, Tournat 3

Piotrkowianin: Mihaljević, K. Ligarzewski – Mastalerz 4, Jędraszczyk 2, Stolarski 4, Kaźmierczak, Swat 5 (2), M. Matyjasik 3 (1), Mosiołek 1, Pożarek 1, Sobut 1, Rutkowski 2, Pacześny 2

MECZ 2

Łomża Vive Kielce – Tatran Preszów 33:29 (16:12)

Łomża Vive Kielce: Wałach, Kornecki – Vujović 1, Olejniczak 1, Sićko 2, A. Dujshebaev 1, Turnat 3, Karačić 1, Lijewski 2, Kulesh 3, Moryto 1, Surgiel 3, Fernandez, Kaczor 1, D Dujshebaev 3, Gębala 2, Karalek 5, Gudjonsson 4

Tatran Preszów: Vaško, Chupryna – Rabek, Jaballah 1, Linhares 1, Recicar 2, Pacheco 11, Fizuleto 5, Hozman, Hernandez 1, Santos 7, Grzentić 1, Fech, Tsarapakin

W finale VIII Memoriału Antoniego Weryńskiego drużyna Łomża Kielce zmierzy się z Azotami Puławy. Spotkanie według harmonogramu ma rozpocząć się o godz. 18:20. Transmisję wideo można obejrzeć na kanale YouTube turnieju.