15.08.2020, 20:44
News Komentarze

Triumfujemy w Mielcu! T. Dujshebaev: Piłka ręczna żyje!

Mistrzowie Polski wygrali pierwszy turniej pod nazwą Łomża Vive Kielce! Podopieczni Talanta Dujshebaeva w finałowym meczu VIII Memoriału Antoniego Weryńskiego w Mielcu pokonali KS Azoty Puławy 33:27.

Łomża Vive Kielce – KS Azoty-Puławy 33:27 (16:13)

Łomża Vive Kielce:  Kornecki, Wolff – Vujović, Olejniczak, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Wałach, Karačić, Lijewski, Kulesh, Moryto, Surgiel, Fernandez, Kaczor, D. Dujshebaev, Gębala, Karalek, Gudjonsson

KS Azoty Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Łangowski, Podsiadło, Bachko, Flont, Jurecki, Borucki, Adamczuk, Szyba, Rogulski, Kowalczyk, Dawydzik, Gumiński, Seroka, Jarosiewicz

Jak na finał przystało, łatwo być nie mogło. A przynajmniej nie mogło się tak zacząć. Puławianie złapali wiatr w żagle i po zaledwie kilku minutach prowadzili 5:1, a kielczanie nie mogli złapać swojego rytmu. Świetnie w bramce rywali rozpoczął Vadim Bogdanov, który bronił „stuprocentowe” akcje naszych zawodników. Przez defensywę Azotów najbardziej aktywnie próbował przedzierać się Alex Dujshebaev, ale też w większości efekty jego prób lądowały gdzieś w zasięgu rąk rosyjskiego bramkarza. Rzutami karnymi wynik po stronie kieleckiej do przodu pchał Arkadiusz Moryto. Po dobrze wykonanej „siódemce” w czternastej minucie przegrywaliśmy już tylko 6:8.

Wtedy świetny okres w bramce odnotował Mateusz Kornecki. Dzięki interwencjom naszego golkipera przeprowadzaliśmy kontry i wkrótce zrobiło się 13:9 dla nas. Mati odnotował skuteczność na poziomie 35%. W drugiej połowie, zgodnie z założeniami, zastąpił go Andreas Wolff.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 16:13. W drugiej utrzymywaliśmy trzybramkowe prowadzenie. W czternastej minucie potężnym trafieniem w prawy górny róg bramki Michał Jurecki sprawił, że puławianie zbliżyli się do nas na jedno trafienie (19:20), ale szybko bramką odpowiedział Alex Dujshebaev, Andreas Wolff obronił atak puławian, kontratakiem na 22:19 wyprowadził nas Arkadiusz Moryto, a kolejnym na 23:19 Angel Fernandez.

W końcowej fazie meczu bardzo dobrze radził sobie Nicolas Tournat, który w sumie zdobył w spotkaniu 8 bramek przy 100% skuteczności. Ostatecznie drużyna Łomża Vive Kielce wygrała z Azotami Puławy 33:27, tym samym wygrywając cały VIII Memoriał Antoniego Weryńskiego.

Chciałbym podziękować organizatorom tego turnieju, że w takim momencie zorganizowali fajne zawody – skomentował trener Łomża Vive Kielce, Talant Dujshebaev – Ich poziom był wysoki. Szkoda, że Górnik Zabrze nie dojechał. Taki turniej daje nam poczucie, że piłka ręczna żyje, chcemy pracować i walczyć dalej. Jestem zadowolony, że w tak krótkim czasie zagraliśmy trzy mecze, rotowaliśmy składem, wszyscy pograli. Jestem bardzo wdzięczny chłopakom, że trzymali koncentrację. Porobiliśmy wiele błędów, dużo pracy przed nami, ale pracujemy tylko trzy i pół tygodnia i jak na taki okres jako trener jestem bardzo zadowolony!

VIII Memoriał Antoniego Weryńskiego w Mielcu | 14-15 sierpnia 2020 r.