Zakończyliśmy zrzutkę. To nasz wspólny sukces!
18.08.2020, 10:17
News Poza boiskiem

Zakończyliśmy zrzutkę. To nasz wspólny sukces!

Niemal 800 tys. złotych zostało zebrane na Klub Sportowy VIVE Kielce za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Przez dwa miesiące kibice z całego świata wspierali akcję różnej wielkości kwotami, od najmniejszych kilkuzłotowych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Akcja crowdfundingowa w serwisie zrzutka.pl została uruchomiona 17 czerwca, po konferencji, na której Prezes Bertus Servaas ogłosił wycofanie się spółek grupy VIVE ze sponsorowania klubu, przedstawiając jego sytuację finansową i plan pozyskania funduszy na zabezpieczenie funkcjonowania drużyny w sezonie 2020/21. Konferencja odbiła się szerokim echem w Europie, a zewsząd zaczęły napływać słowa otuchy oraz pytania, jak można pomóc klubowi.

Poza aktywnym poszukiwaniem sponsorów klub zwrócił się o pomoc także do kibiców, dając im możliwość wsparcia zespołu drobnymi kwotami za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Na Facebooku została utworzona specjalna grupa licytacyjna, na której zarówno klub jak i kibice wystawiali fanty, z których dochód w całości przekazywany był na wsparcie zrzutki. Do udziału w akcji zachęcali znani sportowcy, byli zawodnicy KS VIVE Kielce, politycy i przedsiębiorcy, którzy wzajemnie nominowali się do wpłacania środków. Byli to m. in. Marcin Gortat, Filip Ivić, Mariusz Jurasik czy Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Do akcji włączyli się także radni, uczniowie kieleckich szkół, kibice Wisły Płock, a nawet Hania Terlecka, która jeszcze niedawno sama potrzebowała pomocy! Media społecznościowe obiegły zabawne filmiki, w których przyjaciele klubu zachęcali do wzięcia udziału w zrzutce.

Wspólnymi siłami udało się uzbierać kwotę 780 811 zł! Zrzutkę wsparło dokładnie 2004 osób, co daje średnią kwotę wsparcia 390 zł – znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy! Rekordowa wpłata wyniosła 85 128 tys. zł!

Dziś zamykamy zrzutkę z kwotą, która została do tej pory osiągnięta. Dziękujemy serdecznie wszystkim kibicom, którzy wsparli nasz klub w trudnej sytuacji i dziękujemy za zaangażowanie! Wyznaczyliśmy cel 2,5 mln złotych, ale na szczęście okazało się, że nie jest konieczne jego osiągnięcie. Wspólnymi siłami – kibiców, dzięki którym zebraliśmy niemal 800 tys. zł. i nowego sponsora tytularnego, marki Łomża, który uzupełnił brakującą kwotę – udało nam się zgromadzić fundusze, które pozwolą drużynie Łomża Vive Kielce wystartować w nowym sezonie w pełnym składzie. To nasz wspólny ogromny sukces!