Młodzież trenuje na obozach sportowych
18.08.2020, 16:24
Młodzież

Młodzież trenuje na obozach sportowych

Stu sześćdziesięciu zawodników grup młodzieżowych KS VIVE Kielce bierze udział w obozach sportowych organizowanych przez klub tego lata. Do 20 sierpnia trwa pierwszy turnus, wtedy też rozpocznie się drugi. Młodzież trenuje i wypoczywa w ośrodku sportowym w miejscowości Kielnarowa (powiat rzeszowski).

Pierwszy turnus obozu sportowego odbywa się w dniach 11-20 sierpnia. Bierze w nim udział ponad 90 osób, w tym zawodnicy z roczników 2004 – 2008. Młodzież przebywa pod opieką swoich trenerów: Tomasza Litwina, Pawła Grecaka, Kamila Siedlarza, Dominika Czerwińskiego i Mirosława Curyło. Drugi turnus potrwa od 20 do 29 sierpnia. Wtedy z kolei na Podkarpacie udadzą się dzieci oraz młodzież z roczników 2002 – 2003, 2005 oraz 2008. Uczestnicy trenować będą pod opieką Aleksandra Litowskiego, Dominika Żyły, Pawła Morawskiego oraz Daniela Goliszewskiego. Jak co roku, nad organizacją i bezpieczeństwem wyjazdów czuwa niezastąpiony kierownik Wojciech Partyka.

Ekipy juniora (r. 2002) i juniora młodszego (r. 2005) z obozu wyjadą trzy dni wcześniej, udając się do Czech, gdzie w dniach 28 – 30 sierpnia wezmą udział w turnieju Karvina Cup.

Obozy KS VIVE Kielce to coroczny bardzo ważny element przygotowania grup młodzieżowych do sezonu. Zawodnicy przez dziewięć dni trenują wedle ustalonego programu, znajdując także czas na zabawę i integrację, dzięki czemu nabywają nowe umiejętności, ale także wypoczywają i zgrywają się ze swoimi rówieśnikami. W tym roku obozy współfinansowane są ze środków otrzymanych od Kuratorium Oświaty w Kielcach i Urzędu Miasta Kielce.