Zespół w drodze do Porto
28.10.2020, 14:33
News

Zespół w drodze do Porto

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Drużyna Łomża Vive Kielce wyruszyła w podróż do Porto, gdzie jeszcze dziś wieczorem odbędzie ostatni trening przed czwartkowym meczem 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Polski wczoraj po raz ostatni trenowali w Hali Legionów. Po zajęciach od razu wyjechali do Warszawy, gdzie dotarli w późnych godzinach wieczornych. W środę, przed godziną siódmą rano wylecieli do Frankfurtu, gdzie przesiedli się na samolot do Porto. Do hotelu w tym pięknym, położonym nad Oceanem Atlantyckim, mieście zespół dotrze po godzinie szesnastej. Wieczorem drużyna Łomża Vive Kielce odbędzie krótki trening w hali.

W dniu meczu, o godzinie trzynastej ekipa trenera Talanta Dujshebaeva odbędzie analizę wideo rywala. Poza tym zawodnicy będą mieli wolne, by odpowiednio przygotować się do wieczornego spotkania. Ze względu na opóźnienia lotów w zeszłym sezonie zawodnicy nie wspominają poprzedniej wyprawy do Porto pozytywnie.

Rok temu podróż do Porto to była tragedia, w drodze spędziliśmy chyba 18 godzin! – śmieje się Angel Fernandez - To super sprawa, że teraz lecimy wcześniej. Na takim poziomie musisz być w pełni skoncentrowanym na meczu, dzięki temu będziemy mieć taką możliwość.

Zdążymy jeszcze mieć na miejscu trening, wyczujemy boisko. Choć jest tylko jedna godzina różnicy w strefie czasowej, to gdy mecz odbywa się tak późno, dobrze jest móc się przyzwyczaić – dodaje Alex Dujshebaev.

Po meczu zespół będzie nocował w Porto, a w piątek rano uda się w podróż powrotną do Polski tym razem lecąc przez Zurych. Do Kielc Mistrzowie Polski dotrą w godzinach wieczornych.

Mecz Łomża Vive Kielce z FC Porto Sofarma odbędzie się w czwartek, 29 października, o godz. 20:45 czasu polskiego, czyli o godz. 19:45 czasu lokalnego. Transmisja na kanale Eurosport 1.