Juniorzy wrócili do gry w II lidze
12.01.2021, 09:17
Młodzież

Juniorzy wrócili do gry w II lidze

Po niemal miesiącu przerwy do rozgrywek wrócili juniorzy KS Vive Kielce. Podopieczni Aleksandra Litowskiego ulegli jednak Grupie Azoty SPR Tarnów 22:26 (14:10) w ramach II ligi. W meczu udział wzięli zawodnicy znani z występów w pierwszej drużynie, Miłosz Wałach i Cezary Surgiel. Dziewięć bramek zdobył natomiast Aleksander Pinda.

Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiono gry II ligi. KS Vive Kielce w 12. kolejce mierzyło się z Grupą Azoty II Tarnów. Choć dwa pierwsze trafienia należały do gości, początek spotkania był bardzo udany w naszym wykonaniu. Po kwadransie gry kielczanie prowadzili 10:5. Dobrą grę kontynuowali zresztą do końca pierwszej partii, bo ich przewaga przed zmianą stron zmalała ledwie o jedno „oczko”.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie i rywale doszli do głosu. Żółto-biało-niebiescy dzielnie uciekali, ale przeciwnicy konsekwentnie odrabiali straty. W 43. minucie padła bramka kontaktowa, 180 sekund później był już remis (18:18). Osiem minut przed końcem tarnowianie przełamali naszych zawodników i powrócili na prowadzenie (21:20). Pałeczki lidera przyjezdni nie oddali już do ostatniego gwizdka i dzięki serii pięciu bramek z rzędu w samej końcówce wygrali 26:22.

Po kieleckiej stronie najskuteczniejsi byli Aleksander Pinda (9 bramek) oraz Cezary Surgiel (6). Pierwszy z nich zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi (77 goli w 9 meczach). Wśród przeciwników najskuteczniejszy był Jakub Sikora (7).

Ze względu na szkolne ferie zimowe rozgrywki młodzieżowe obecnie pauzują. Juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy do gry wrócą pod koniec stycznia.

II liga, 12. kolejka, 9 stycznia:

KS Vive II Kielce – Grupa Azoty SPR II Tarnów 22:26 (14:10)

KS Vive Kielce: Wałach, Pietrzyk Kruk – Górski 2, Bekier, Przybylski 1, Pinda 9, Surgiel 6, Wojciechowski, Więckowski, Siołek 1, Rękas 2, Sztandera 1, Erdenberger, Haba, Olczyk
Trener: Aleksander Litowski