12.01.2021, 09:17
Młodzież

Juniorzy wrócili do gry w II lidze

Po niemal miesiącu przerwy do rozgrywek wrócili juniorzy KS Vive Kielce. Podopieczni Aleksandra Litowskiego ulegli jednak Grupie Azoty SPR Tarnów 22:26 (14:10) w ramach II ligi. W meczu udział wzięli zawodnicy znani z występów w pierwszej drużynie, Miłosz Wałach i Cezary Surgiel. Dziewięć bramek zdobył natomiast Aleksander Pinda.

Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiono gry II ligi. KS Vive Kielce w 12. kolejce mierzyło się z Grupą Azoty II Tarnów. Choć dwa pierwsze trafienia należały do gości, początek spotkania był bardzo udany w naszym wykonaniu. Po kwadransie gry kielczanie prowadzili 10:5. Dobrą grę kontynuowali zresztą do końca pierwszej partii, bo ich przewaga przed zmianą stron zmalała ledwie o jedno „oczko”.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie i rywale doszli do głosu. Żółto-biało-niebiescy dzielnie uciekali, ale przeciwnicy konsekwentnie odrabiali straty. W 43. minucie padła bramka kontaktowa, 180 sekund później był już remis (18:18). Osiem minut przed końcem tarnowianie przełamali naszych zawodników i powrócili na prowadzenie (21:20). Pałeczki lidera przyjezdni nie oddali już do ostatniego gwizdka i dzięki serii pięciu bramek z rzędu w samej końcówce wygrali 26:22.

Po kieleckiej stronie najskuteczniejsi byli Aleksander Pinda (9 bramek) oraz Cezary Surgiel (6). Pierwszy z nich zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi (77 goli w 9 meczach). Wśród przeciwników najskuteczniejszy był Jakub Sikora (7).

Ze względu na szkolne ferie zimowe rozgrywki młodzieżowe obecnie pauzują. Juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy do gry wrócą pod koniec stycznia.