Młodzież wygrywa w II lidze
18.01.2021, 14:09
News Młodzież

KS Vive II Kielce zwyciężyło w ramach II ligi nad SPR Orzeł Przeworsk (30:20) w jedynym meczu z udziałem juniorów w ubiegłym tygodniu. Pozostałe rozgrywki młodzieżowe nadal pauzowały ze względu na zimowe ferie szkolne.

Podopieczni Aleksandra Litowskiego w 13. kolejce zmagań II ligi zmierzyli się z SPR Orzeł Przeworsk. Kielecką drużynę wzmocnili znów znani z występów w pierwszej drużynie Łomża Vive Kielce Cezary Surgiel oraz Miłosz Wałach.

Początek meczu był bardzo wyrównany, choć z lekkim wskazaniem na kielczan, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 6:4. Niestety, 120 sekund później był już remis, a następnie to rywale wypracowali dwubramkową przewagę. Nasi zawodnicy ambitnie gonili przeciwników, efektem czego znakomita seria czterech trafień z rzędu tuż przed końcem pierwszej połowy. Dzięki temu zespoły schodziły do szatni przy równym stanie licznika (11:11).

Druga partia ponownie rozpoczęła się od zaciętej walki w rytmie bramka za bramkę. W okolicach 40. minuty gry żółto-biało-niebiescy przełamali jednak opór rywali i dzięki kolejnej serii trafień, tym razem pięciu bez odpowiedzi rywala, zbudowali bezpieczną zaliczkę (20:15). Do ostatniego gwizdka arbitrów KS Vive Kielce kontynuowało dobrą postawę i podwoiło swoją przewagę (30:20)! W zwycięstwie największy udział zanotował tercet Maciej Siołek (8 bramek), Piotr Rękas (7) oraz Cezary Surgiel (6).

Dzięki kolejnym dwóm punktom dopisanym do ligowej tabeli, kielczanie umocnili się na czwartym miejscu Grupy B IV dywizji II Ligi. Po 11 rozegranych spotkaniach naszych graczy wyprzedzają jedynie HLB Buskowianka, Grupa Azoty Tarnów oraz SMS ZPRP Kielce. Stawka jest jednak bardzo wyrównana, KS Vive Kielce do liderów z Buskowianki traci bowiem zaledwie cztery “oczka”.

W obecnym tygodniu (18-24.01), po przerwie na zimowe ferie szkolne, do gry wrócą już juniorzy młodsi, których starsi koledzy znów wystąpią w rozgrywkach II ligi.